Ste závislý od cukru? 10 tipov, ako tento zlozvyk prekonať

Závislosť od cukru môže byť rovnako závažná ako alkohol alebo nikotín. To môže spôsobiť veľa zdravotných problémov, ktoré sú veľmi ťažké liečiť. Mnohí ľudia však túto závislosť neberú vážne alebo nevedia, ako sa s týmto problémom vysporiadať. Ako teda môžete bojovať proti závislosti na cukre?

1. Nezabudnite hydratovať

Pocit smädu možno veľmi často zamieňať s pocitom hladu. Potom bez rozmýšľania dosiahneme rýchle občerstvenie, ktoré obsahuje veľké množstvo cukru. Hydratácia tela je veľmi dôležitá pre naše zdravie, pretože nám umožňuje lepšie fungovať. Preto vždy stojí za to mať fľašu s vodou, ktorú môžeme kedykoľvek dosiahnuť.

2. Občerstvenie pre stres

Ľudia majú tendenciu jesť sladkosti pod tlakom. Je to dôsledok narušenej hormonálnej rovnováhy. Týmto spôsobom pridáme ďalšiu dávku cukru, ktorá je naozaj zbytočná. Takže sa snažte vyhnúť sa občerstveniu plnému cukru v čase stresu.

3. Zahrajte si šport

Pohyb dokonale okysličuje naše telo a dodáva veľa energie. Keď príde na niečo sladké, je dobré sa rozhodnúť pre beh alebo prechádzku. Takýto pohyb nám poskytne pohodlie a uvoľní hormóny šťastia – to sú endorfíny. Vďaka tomu zabudneme na sladkosti a navyše sa postaráme o naše fyzické zdravie.

4. Nie všetko hneď

Rýchle odmietnutie cukru môže byť pre telo šokom, čo znamená, že sa veľmi rýchlo vrátime k dosiahnutiu sladkosti. Je preto dobré vytvoriť si vlastný plán, ktorý nám umožní postupne znížiť cukor na zdravé množstvá. Nastavte si dni, aby ste dosiahli sladkosti a každý týždeň ich počet znížte.

5. Dobre varte

Zdravé stravovanie nielenže zníži cukor, ale zlepší aj naše zdravie. Existuje mnoho receptov, ktoré nevyžadujú použitie veľkého množstva cukru, takže niet pochýb o tom, že každý nájde niečo pre seba.

6. Diéta bohatá na horčík

Zdravé občerstvenie, keď nás hlad chytí, je jednou z myšlienok, ako sa zdržať siahania po sladkostiach. Britskí vedci dospeli k záveru, že náhle záchvaty hladu môžu byť dôsledkom nedostatkov v našom tele, najmä horčíka, takže stojí za to obohatiť stravu. To spôsobí náhle hladu, aby nás prestalo mučiť.

7. Zbavte sa sladkostí

Radi skladujeme v našich skrinkách sladkosti, ktoré sú ideálne pre daždivý deň. Niekedy sa dostaneme k čokoláde, keď sa cítime znudení alebo deprimovaní. Najmä vo večerných hodinách, keď nás takéto zlozvyky dostávajú častejšie. Uistite sa, že máte zdravé výrobky vo vašej domácnosti, ktoré neobsahujú veľa cukru.

8. Cukor nevzdávajte úplne

Pamätajte, že nemusíte úplne vzdať cukru. Je však dôležité používať ho v obmedzenom rozsahu, aby to negatívne neovplyvnilo naše zdravie. Napriek všetkému nás naše telo potrebuje, aby sme mu dodávali energiu, ale vo všetkom by mala byť miernosť.

9. Zdravé občerstvenie

Ako už bolo spomenuté, občerstvenie je zlý nápad zaoberať sa stresom, ale zdravé občerstvenie je najvhodnejšie. Je lepšie osloviť niečo zdravé, ak naozaj potrebujeme niečo uhryznúť a navyše dostaneme veľa energie a sily a určite to negatívne neovplyvní naše zdravie.

10. Postarajte sa o svoju diétu

Musíme sa postarať o hladinu cukru v krvi, preto by sme sa mali starať o kvalitu našej výživy. V prvom rade by ste mali jesť pravidelne, aby cukor v našom tele neklesol a nevedie k hladu. Naša strava môže byť obohatená o chia semená, pohánky, rastlinné oleje, olivový olej, orechy a semená strukovín. Je tiež dôležité, aby naša strava bola bohatá na zdravé tuky a bielkoviny rastlinného pôvodu.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>