Ste banánový maniak, prečítajte si týchto 10 šokujúcich faktov, venujte pozornosť číslu…

Banán je jedným z najzdravších plodov na planéte. Jedna vec, toto tropické ovocie je skutočným skladom minerálov a vitamínov, ktoré zvyšujú vaše zdravie na mnohých úrovniach. Navyše má jedinečnú lahodnú chuť, ktorú nikto nemôže odolávať.

Banány tiež poskytujú širokú škálu liečebných vlastností. Konzumovať toto ovocie pravidelne denne môže pomôcť s mnohými zdravotnými problémami, vrátane:

  • Ranná nevoľnosť
  • Slepota
  • Diabetes
  • Osteoporóza
  • Depresia
  • Rakovina obličiek

10 najvyšších zdravotných prínosov konzumácie banánov:

Podporuje správne trávenie

Banány sú bohaté na vlákninu, ktorá je mimoriadne účinná v boji proti tráveniu a zápche reguláciou pohybu čriev.

Ovláda hladinu cukru v krvi

Banány môžu udržať hladiny cukru v krvi pod kontrolou a sú obzvlášť výhodné pre diabetikov. Okrem toho bojujú proti depresii, symptónom PMS a zlepšujú vašu náladu.

Zabraňujú nedostatku vápnika

Banány chránia pred stratou vápnika v tele. Tiež zlepšujú vstrebávanie minerálov kosťami a zubami, čím sú silnejšie.

To vás stáva inteligentnejšou osobou

Vzhľadom na ich vysoký obsah draslíka (draslík je jedným z minerálov nevyhnutných pre správnu funkciu mozgu), banány zlepšujú vašu kognitívnu a logickú schopnosť.

Zabraňujú rakovine obličiek

Propagáciou absorpcie vápnika v tele, čím sa zabráni tvorbe obličkových kameňov, banány chránia pred rakovinou obličiek. Tiež zlepšujú zdravie zubov a kostí a zároveň chránia pred makulárnou degeneráciou.

Bojujú s anémiou

Banány sú bohaté na železo, čo zlepšuje kvalitu krvi a je preto mimoriadne prospešné pre boj s anémiou.

Zvyšujú vašu energiu

Konzumácia banánov pravidelne výrazne zvyšuje vašu energetickú úroveň. Jedenie banán alebo dva pred tréningom vám všetku energiu, ktorú potrebujete pre telocvičňu.

Chráni vás pred srdcovým inkfarktom

Vzhľadom na ich vysoký obsah draslíka a nízky obsah sodíka banány tiež znižujú riziko srdcového infarktu alebo cievnej mozgovej príhody, keď sa konzumujú pravidelne.

Bojuje proti depresii

Banány majú vysoký obsah tryptofánu, ktorý sa v tele transformuje na serotonín. Serotonín je neurotransmiter mozgu, ktorý ovláda vašu náladu.

Znižuje zápal

V neposlednom rade sú banány bohaté na vitamín B6, ktorý zmierňuje zápal kĺbov. Tiež bojuje proti cukrovke typu II, stimuluje tvorbu bielych krviniek a zlepšuje nervový systém.

ZDROJ:healthyfoodteam.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>