Stále sa vám nedarí odstrániť pleseň z vašej kúpeľne? Vyskúšali ste už všetko a stále je tam? Tento domáci čistič ešte určite nie a vďaka nemu sa jej zbavíte raz a navždy

Objaví sa, zbaviť sa jej sa dá ťažko. Pleseň v kúpeľni je rozhodne nepríjemná záležitosť. Poradíme vám, ako vyhrať tento boj proti nevzhľadné plesni vo vašej kúpeľni – navyše vďaka jednoduchej ingrediencii, ktorú máte iste doma.

Ide to aj lacno a účinne

Pleseň v domácnosť je nepríjemný problém, proti ktorému sa často bojuje len veľmi ťažko. Občas zlyhajú aj vyskúšané a obľúbené chemické prostriedky a pleseň, ktorá sa zdala už minulosťou, je do pár dní zase späť. Ako to zariadiť, aby ste sa plesne zbavili na trvalo?

Skvelým (a lacným) prostriedkom, ktorý by ste mali v takom prípade vyskúšať, je kombinácia dvoch látok, ktoré máte bežne doma. Vďaka tomu získate úžasný likvidátor plesne za zlomok ceny chemických prostriedkov, ktoré bojujú proti plesni. Stačí vám k tomu tieto dve ingrediencie:

  • obyčajný ocot
  • bežný prací prášok.

Je to jednoduché

Ocot a bežný prací prášok má doma každý. Koho by však napadlo, že práve vďaka týmto dvom ingredienciám sa vaša kúpeľňa môže opäť premeniť na dokonale čistú miestnosť bez plesní.

Prostriedok na odstránenie plesne z octu a pracieho prášku vytvoríte tak, že v pomere 1: 1 zmiešate tieto dve ingrediencie. Túto zmes potom aplikujte tam, kde je potreba zaraziť vyčíňaniu plesne. Väčšinou sa jedná o priestory okolo vane, sprchového kúta alebo v škárach dlaždíc.

Zmes je potrebné nechať nejakú dobu pôsobiť. Minimálna doba pôsobenia je aspoň desať minút, ale ničomu neuškodí, keď zmes necháte pôsobiť dlhšie – podľa potreby môžete zmes nechať pôsobiť aj celú noc.

Zmes jednoducho odstránite pomocou kefy alebo vlhké hubky. Okamžitý výsledok vám vyrazí dych! Veľkou výhodou je, že tento prostriedok pôsobí aj ako prevencia návratu plesne.

Nebezpečenstvo pri plesni

Pleseň by sa v žiadnom prípade nemala brať na ľahkú váhu. Boj proti nej je síce vyčerpávajúci, ale pre vaše zdravie absolútne nevyhnutný. Nielen, že pleseň nevyzerá v žiadnej kúpeľni pekne, ale zároveň môže tiež ohroziť vaše zdravie.

Nekontrolovaná pleseň

Vďaka plesni sa do vzduchu dostávajú jej spóry (výtrusy), ktoré môžem zapríčiniť nepríjemné zdravotné ťažkosti.

Výtrusy z plesne môžu byť príčinou ochorenia zápalom pľúc. Častejšie problémy ale majú s plesňou predovšetkým alergici, a astmatici, ktorí sú na svoje prostredie hákliví. Astmatici sa často stretávajú s tým, že im prostredie, v ktorom pleseň vyčíňa, môže ich choroba nielen zhoršiť, ale nie je ani výnimkou, keď vyvolá priamo astmatický záchvat.

Zápach, ktorý pleseň sprevádza, je zapríčinený produkciou prchavých látok. Tieto látky pôsobia negatívne a dráždivo ako na sliznice dýchacích ciest, tak na sliznice očné. Nie je ani výnimkou, ak vyvolá u citlivejších jedincov ekzém alebo nepríjemnú bolesť hlavy.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>