Spravte si SPA doma, všetko čo k tomu potrebujete je vytiahnúť zo pár vecí z chladničky

Domáce opravné prostriedky – od masiek až po zvlhčovače – založené na výrobkoch z chladničky, ktoré robia vašu pokožku a vlasy zdravé a krásne.

„Už viete, koľko jedla môže ovplyvniť krásu. Obsah chladničky je však možné brať nielen dovnútra, ale aj z vonkajšieho prostredia. Tu sú moje najobľúbenejšie domáce prostriedky: 

Vlasy

1. Olejová maska ​​na vlasy

Avokádový olej, olivový alebo kokosový olej. Každý z týchto troch olejov funguje ako silná hydratačná maska. Olivový olej – najintenzívnejší, po kokosu. Avokádový olej je najľahší, ale tiež zvlhčuje. Po umytí šampónom vytlačte vlasy a aplikujte olej. Opatrne väzte vlasy a nechajte olej pôsobiť 15 minút, potom opláchnite. Odporúčam takéto olejové masky raz za týždeň. Ak je pokožka hlavy mastná, naneste olej len na konce.

2. Leštiaci prostriedok na vlasový lesk

Jablkový jačmeň. V priebehu času šampóny a kondicionéry môžu zanechať nádych a vlasy sa zdajú byť nudné a bez života. Ak chcete obnoviť svoje zdravie, po umytí šampónom, opláchnite vlasy pohárom jablčného octu. Opláchnite ocot vodou a potom použite bežný kondicionér. Opakujte jedenkrát za mesiac alebo keď vlasy vyzerajú nudné.

Pleť

3. Prostriedky proti akné

Citrón. Dobré napínacie činidlo pre mastnú pleť. Jednoducho namočte vatový tampón do čerstvej lisovanej citrónovej šťavy a ošetrite T-zónu alebo inú oblasť, kde je koža mastná a póry sú upchaté. Citrónovú šťavu možno tiež lokálne liečiť zápalom.

4. Odstraňovač make-upu

Oleje – olivový, kokosový alebo jojobový. Prakticky každý prírodný olej sa ľahko vyrovná s make-upom, ale súčasne dodá vlhkosť pokožke. Jednoducho naneste olej na bavlnenú podložku a utrite make-up z tváre.

5. Perie na pery

Med a hnedý cukorZmiešajte dve časti medu s jedným dielom hnedého cukru a dostanete sladkú a dokonale čistú pastu na pery. Jemne utrite kruhovým pohybom, kým sa cukor nerozpustí. Odstráňte zvyšok tampónom a potom naneste balzam na pery.

6. Hydratátory

Zmesi olejov. Pre dokonalú tvár použite sezamový olej, mandľový, jojobový, olivový a vitamín E. Často používam na nanášanie na kožu tie oleje, ktoré stoja v mojej kuchyni.

Pokúsiť sa vytvoriť svoj vlastný recept, zmiešajte olej, ktorý sa vám páči (olivový, avokádo a hroznový je veľmi dobre zvlhčený) a pridajte niekoľko kvapiek éterických olejov na chuť (moja obľúbená – neroli a oranžové). Nalejte do krásnej sklenenej fľaše – váš osobný magický hydratačný olej je pripravený!

Telo

7. Body Scrubs

Pre telo milujem silné hlboké očistenie a hľadanie vhodného lieku ma priviedlo do vlastnej kuchyne. Jedného dňa som demontovala kuchynské debny a našla som rukavicu na čistenie zemiakov, čo sa ukázalo byť len zázračným nástrojom. Teraz sa presťahovala do kúpeľne a pravidelne si robím masáž nôh. Táto metóda nie je vhodná pre každého, ale chcela som ukázať, že niekedy stačí ukázať kreativitu a nájdete presne to, čo vám chýbalo.

Hnedý cukor a olivový olej. Táto mäkká kefka by mala byť nanesená pred sprchou a potom by sa mala umyť: perfektne exfoliuje a hydratuje pokožku. Obidve časti sa zmiešajú. Koža bude tak mäkká, že nepotrebujete hydratačný krém.

Morská soľ, citrónová šťava a olivový olej. Tento peeling je intenzívnejší – na jeho prípravu premiešame dve časti olivového oleja s jednou časťou morskej soli a jednou časťou citrónovej šťavy. Lemon má konstrikčný účinok, morská soľ – silnejšia exfoliácia a olivový olej hydratuje. Použite pred alebo počas sprchovania pre hladkú a krásnu pokožku.

ZDROJ:7days.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>