Spoznajte tieto koreniny trochu bližšie, oplatí sa vám to, tomu verte

Tempo života vo veľkých mestách je jedným z hlavných spúšťačov emocionálnej nestability. Hoci je to faktor, ktorý nemôžete zmeniť, je vo vašich rukách, aby ste podnikli kroky, ako bojovať, ako napríklad zahrnúť do stravy korenie, ktoré znižujú úzkosť a stres .

Podľa Maribela Caballero Amada , odborníka na koordináciu zdravia pri práci mexického inštitútu sociálneho zabezpečenia (IMSS), úzkosť a stres nie sú výhradne pre vedúcich pracovníkov a ľudí s veľkými zodpovednosťami.

Chuť, ktorá „spomaľuje“ svoj život

Riešenie týchto podmienok sa nachádza vo vašej skrini, v „práškoch“, ktoré používate na ochutenie jedla. Ak chcete využiť ich vlastnosti, prezentujeme korenie, ktoré bojujú proti symptómom, príčinám alebo dôsledkom stresu a úzkosti.

1. Cilantro 

Informácie z digitálnej knižnice tradičnej mexickej medicíny Národnej autonómnej univerzity v Mexiku (UNAM), toto korenie pomáha uľahčiť spánok a upokojiť zmenené nervy. Ktoré môžu byť priamym dôsledkom stresu.

2. Muškátový oriešok 

Výskumníci na Stanford University vyplýva, že súčet štvrť lyžičky muškátového orieška vo vašej strave každý deň vám pomôže cítiť pokojnejšie a menej ovplyvnený problémami, len za dva týždne, pretože obsahuje látky: miristicina a elemicin.

3. Šafrán 

Údaje zdieľané odborníkmi z Fundación UNAM naznačujú, že jeho prínosy zahŕňajú antidepresívne vlastnosti. Stres a úzkosť sú jednou z najčastejších príčin depresie, takže by ste v skutočnosti bojovali 3 v 1.

4. Kurkuma 

Jeho účinná zložka, kurkumín  je účinná v regulácii imunitného systému, okrem toho, že je silným antioxidantom.

5. Bazalka

Rovnako tvrdia, že v Indii sa tento koreň používa na boj proti stresu, astme a dokonca diabetu. Je tiež skvelým zdrojom beta-karoténov, ktorý sa premieňa na vitamín A, horčík, železo a vápnik.

6. Tymian

Pomáha zvlášť zlepšiť nervový systém, ktorý je napadnutý stresom a úzkosťou. Na druhej strane je tiež pomocné mať lepší temperament, hovorí Fundación UNAM.

Ak je váš stres vysoký, okrem toho, že vo svojej srave obsahuje tieto koreniny, ktoré ju znižujú spolu s úskosťou, môžete tiež vykonávať činnosti ako jóga, ktoré ju pomáhajú ovládať.

ZDROJ:salud180.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>