Spoznajte jednoduché triky, ktoré vám ušetria prácu, čas a hlavne nervy pri čistení mastnej kuchynskej linky

Každodenným varením a úpravou jedál, sa na kuchynskej linke a spotrebičoch vytvára lepkavý mastný povlak, ktorého odstránenie nám ukrojí množstvo času ale aj nervov. Mastnota v kuchyni nie je otázkou jedného alebo dvoch dní.  Napokon, ak ste sa niekedy snažili kuchynskúlinku vyslobodiť z niekoľkomesačného nánosu nečistôt, určite viete, o čom hovoríme. Aby ste si uľahčili prácu a vašu kuchyňu rýchlo a jednoducho oslobodili od nánosu mastnoty a nečistôt, pomôžu vám jednoduché recepty. Nepotrebujete dokonca ani žiadne drahé chemikálie z obchodu, vyskúšajte trik šikovných gazdiniek.

Odstránenie mastných škvŕn z kuchynskej linky

Potrebujeme:

  • 3 lyžice jedlej sódy
  • 1 šálku teplej vody

Postup:

Obe ingrediencie zmiešame a prelejeme do fľaše s rozprašovačom. Nastriekame na mastné miesta a necháme pôsobiť 10 minút. Potom zotrite navlhčenou handričkou. Povrch utrieme dosucha.

Na odstránenie mastných škvŕn zo steny (stena musí byť vodou umývateľná)


Potrebujeme:

  • 1 diel bieleho octu
  • 4 diely vody

Postup:

Suroviny zmiešame, roztok nanesieme na stenu a opatrne zotrieme handričkou.

Mastný digestor

Potrebujeme:

  • jedlú sódu
  • vodu

Postup:

Zo sódy a vody vytvoríme konzistenciu pasty. Pastu nanesieme na mastný povrch a vyčistíme hubkou. Pretrieme čistou navlhčenou handričkou.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>