Som vo vysokom štádiu tehotenstva a na tele nemám, ani jednu striu a to vďaka tomuto úžasnému krému

Urobila som si tento krém, pretože som tehotná a chcem, aby moja koža bola bez strií. Samozrejme, nie je s nimi nič zlé, ale rada by som sa im vyhla čo najviac. Takže potom, čo som sa inšpirovala a urobil veľa výskumov o zložkách, prišla som so svojim vlastným hydratačným krémom. Má krásnu textúru masla a preniká do kože pomerne rýchlo. Milujem aj esenciálne oleje, takže som pridala dva, ktoré boli pokladané za zdravé na pokožku a strie. To tiež vonia krásne.

Všetky zložky majú svoj vlastný účel. Najlepšie je vybrať vysokokvalitné zložky ako to, čo si na svoju pokožku absorbujete. Čím lepšia kvalita, tým lepšie. Takže v prípade olivového oleja použite extra panenský olivový olej, a nie olivový olej s nízkym stupňom alebo zmes. Pre éterické oleje používam DoTerru, ale tam sú aj iné skvelé značky. Uistite sa, že sú 100% čisté. Niektorí ľudia neodporúčajú používať esenciálne oleje počas tehotenstva, ale verím im, že môžu skutočne pomôcť.

Tento krém je vyrobený z kokosového oleja, bambuckého masla, olivového oleja, oleja zo silikónovej kosti, vitamínu E, levanduľových a kadidlových esenciálnych olejov. Tieto zložky sú vynikajúce na zabránenie strií a môžu sa nájsť online alebo vo väčšine obchodov so zdravou výživou.

Užite si to!

Krém na strie

Tento krém je skvelý na to, aby ste zabránili striám. Je ľahkého  vyrobiť a má krásnu krémovú maslovú štruktúru. Krém preniká do kože veľmi rýchlo.
PRÍSADY
 • ½ šálky kokosového oleja
 • ½ šálky bambuckeho masla
 • ¼ šálky oleja zo šípkového oleja
 • ¼ šálky extra panenského olivového oleja
 • 2 lyžičky tekutého vitamínu E
 • 1 šálka levanduľového esenciálneho oleja
 • 1 čajová lyžička esenciálneho oleja z kadidla
INŠTRUKCIE
 1. V malom hrnci, za nízkeho tepla, roztopte kokosový olej s bambuckým maslom.
 2. Vypnite teplo, pridajte zvyšné prísady. Zmiešajte s drevenou špachtľou, ktorú kombinujete.
 3. Preneste zmes oleja do misy. Vchladničke nechajte stuhnúť až do pevného stavu.
 4. Pomocou vidlice alebo šľahača roztiahnite pevnú časť, až kým nebude mäkká a nadýchaná. Uistite sa, že nemáte žiadne pevné časti.
 5. Premiestnite do čistej / sterilizovanej sklenenej nádoby. Majte vo svojej kúpeľni. Nie je potrebné chladenie.
 6. A môžete každý večer natierať.

ZDROJ:consciouscooking.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>