Soľ, sóda, kefír a kvasnice. Vďaka týmto produktom z kuchyne sú moje paradajky a uhorky zdravé a nie sú napadnuté žiadnou chorobou

Efekt po použití domáceho hnojiva je neuveriteľný. 

Soľ v záhrade

Ovocné stromy pred rozkvitnutnutím pukov sa postriekajú silným soľným roztokom, aby sa zabránilo plesňovým ochoreniam. Polovica pohára soli sa rozpustí v vedre s vodou a raz za sezónu sa cibuľa preleje na prevenciu múčnatky a na zničenie cibuľových múch.  Je kŕmené dvakrát: vo fáze 4-5 pravých listov a mesiac pred zberom. Top dressing je pripravený veľmi jednoducho: 100 gramov soli sa rozpustí v 10 litroch vody.

Sóda v záhrade

Bez jedlej sódy vo všeobecnosti je ťažké predstaviť si modernú záhradu. Zdá sa, že pomáha všade. Ak pestujete hrozno na Vašej letnej chate, nezabudnite pri zrení bobúľ posypať vinič roztokom sódy – 75 gramov na 10 litrov vody. Tento postup chráni hrozno pred sivou hnilobou, rovnako ako zvyšuje obsah cukru v plodoch. Rovnaké riešenie môže byť striekané všetky ovocné stromy v boji proti list-jesť húsenice. Sóda je jedným z účinných prostriedkov proti múčnatke. Na profylaktické postrekovanie uhoriek sa používa roztok čajovej lyžičky sódy v litri vody. Angrešt a ríbezle sa ošetrujú komplexným činidlom: 1 polievková lyžica. sóda, 1 tableta aspirínu, 1 lyžička. Prostriedky na umývanie riadu alebo tekutého mydla, 1 polievková lyžica rastlinný olej a 4,5 litra vody. Roztok sódy (1 polievková lyžica na 10 litrov vody) sa naleje na uhorky, aby sa zabránilo predčasnému zožltnutiu listov. Ak chcete odradiť húsenice, veľa záhradkárov posypať sódu na kapusta listy. Okrem toho je sóda súčasťou komplexnej infúzie na namáčanie semien pred výsadbou.

Prášok z horčice v záhrade

Horčica nemá rád veľa záhradných škodcov, takže zásoby horčica prášok, občania letných obyvateľov. Zvlášť ak ste proti pesticídom a dvom rukám pre bio zeleninu a ovocie. Po prvé, horčica pomáha v ťažkom boji so slimákmi. Prášok je rozptýlený medzi rastlinami pri prvých príznakoch tohto neznesiteľného škodcu: na kapustu, papriku, hostiteľa atď. Po druhé, horčičný prášok je jednou zo zložiek infúzie proti voškám kapusty. Po tretie, infúzia horčice funguje dobre proti moru, piliarkam, plošticiam, trusom, voškám, muškám a iným listnatým húseniciam. Na jeho prípravu sa 100 gramov horčičného prášku naleje 10 litrami vody a naplní sa po dobu dvoch dní. Potom sa prefiltruje, zriedi vodou 50:50 a pridá sa 40 g mydla do každého vedra pre lepšiu priľnavosť. Jablone sa odporúča, aby striekanie tejto infúzie 15-20 dní po odkvitnutí, a bobule kríky – na začiatku leta.

Kefír alebo srvátka v záhrade

Kefír a iné mliečne výrobky sa spravidla používajú na prevenciu a boj proti patogénnym hubovým chorobám. Baktérie kyseliny mliečnej a huby potláčajú konkurentov a nepoškodzujú samotné rastliny. Kefírom postriekajte uhorkové listy a môžete zastaviť ich žltnutie. Na tento účel sa dva litre kefíru zriedia v vedre s vodou. S pomocou kefíru sa môžete zbaviť múčnatky na egrešoch. Medzi zložkami receptúry na samo-varenie EM-infúzie je tiež vidieť kefír. Aby sa zabránilo phytophthora, môžete sprej paradajkové sadenice s nasledujúcim riešením: pol litra kefíru, 1 šálka pepsi alebo koka-cola na 10 litrov vody. A od prvých dní v júli sa dospelé paradajky postriekajú roztokom kefíru v polovici vodou. Litrový kefír, zriedený v vedre s vodou, je tiež vynikajúcim hnojivom pre sadenice paradajok a dospelých rastlín. Vo všetkých vyššie uvedených receptoch kefír môže byť nahradený srvátkou.

Kvasinky v záhrade

Kvasinky sú vynikajúcim promótorom rastu rastlín. Sú samé o sebe bohaté na živiny, zlepšujú mikroflóru pôdy, inhibujú rozvoj mnohých patogénov vo všeobecnosti sú dobré. Najobľúbenejšie použitie kvasiniek v záhrade je hnojenie. Obliekanie kvasiniek osloví všetky kultúry. Jeho receptúra ​​je nasledovná: kilogram lisovaného droždia sa zriedi v piatich litroch teplej vody, potom sa roztok bezprostredne pred použitím zriedi vodou v pomere 1:10. Môžete variť kvasnice a sušené droždie. Na tento účel sa 10 gramov kvasiniek a pár lyžíc cukru rozpustí v 10 litroch vody. Tento „var“ sa udržiava 2 hodiny a potom sa zriedi vodou 1: 5. Pre Solanaceae sa tiež odporúča pripraviť špeciálny obväz s cukrom. Na tri litre vody si vezmite 100 gramov droždia a pol pohára cukru, všetky tieto fermenty na týždeň, a potom sa zriedi vodou: 1 šálka várky na vedro. Nakladané paradajky, papriky, baklažány alebo zemiaky, nalievanie litra roztoku pod každým kríkom. Obilie kvasiniek je vhodné pre vodu a sadenice. Bude rásť „míľovými krokmi“, nebude sa rozprestierať, bude ľahko zakoreniť v novej krajine počas výkyvu. Ak sa pred kvitnutím nalejú jahody s kvasinkami zriedenými vo vode (100 gramov na 10 litrov), bobule sa nestane chorým s šedou hnilobou. Paradajky sa postriekajú rovnakým roztokom pri prvých príznakoch fytophthora alebo pri jeho prevencii. Kvasinky sa používajú pri príprave EM liekov, „nutričnej brag“ a ďalších bio-infúzií užitočných pre záhradu.

Čo by sa malo vždy pamätať pri používaní kvasiniek v záhrade?

Podobne ako všetky mikroorganizmy (kvasinky sú huby, ako sme sa učili v škole), kvasinky nebudú počas zimného obdobia aktívne pracovať. Preto je lepšie robiť všetky top dressing na jar, keď pôda je už zahriata.

Kvasinky absorbujú draslík v procese života, takže nezabudnite kompenzovať „stratu“ tým, že popol. Spravidla sa rastliny kŕmia kvasinkami maximálne trikrát za sezónu. Viac sa nevyžaduje.

Mlieko v záhrade

Plesni na uhorkách môže byť vápno, kropenie listov roztokom deviatich litrov vody, liter odstredeného mlieka a 10-12 kvapiek jódu. Zmes 20 gramov mydla na pranie, liter mlieka a 30 kvapiek jódu na 10 litrov vody pomôže zabrániť predčasnému zožltnutiu listov uhorky. A kyslé mlieko alebo jogurt dokonale nahradí kefír alebo srvátku v predchádzajúcich receptoch.

Coca-Cola alebo Pepsi v záhrade

Ako je uvedené vyššie, Coca-Cola alebo Pepsi, spolu s kefírom, sa používa na postrekovanie sadeníc paradajok. Coca-Colu nalejte do plytkých kontajnerov uviaznutých v zemi vedľa rastlín, slimáci lezú ako návnada. A niektorí záhradníci tvrdia, že postrek koksu zbavuje rastliny od invázie vošiek. Dúfajme, že pomocníci z obchodu s potravinami, železiarstva a farmácie vám budú dobre slúžiť v záhrade a eliminujú potrebu používať „jed“, kde sa bez neho dá robiť.

ZDROJ:babushkinysekretiki.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>