Sóda použitá týmto spôsobom vás môže urobiť krásnymi a o 10 rokov mladšími, za pár minút!

Sóda je výkonná univerzálna prísada, ktorú je možné použiť na všetko od očistenia až po liečenie kožných problémov a zdravia. Zvyčajne sa používa na pečenie, ale dokáže liečiť a predchádzať mnohým chorobám.

Ľudia okrem toho používajú jedlú sódu ako účinný absorbér zápachu a vôňu kobercov, ako aj na čistenie celého povrchu.

Jedlá sóda na pečenie sa však môže používať aj na estetické účely a môže výrazne zlepšiť vašu krásu

1. Zbavte sa akné

Soda je účinný prostriedok proti akné a pupienkom- stačí si pripraviť domáce cestoviny s trochou vody a použiť ich priamo na akné, aby ste sa ich zbavili.

2. Bielenie zubov

Vezmite si svoju najobľúbenejšiu bieliacu zubnú pastu a zoznámte sa s jej obsahom – musí obsahovať sódu. Jedlá sóda môže bieliť zuby, ale nemala by sa používať príliš často, pretože môže poškodiť sklovinu. Stačí jedenkrát týždenne.

3. Čerstvý dych

Ak trpíte zlým dychom, dajte jednu čajovú lyžičku jedlej sódy do pohára s vodou a premiešajte, kým sa nerozpustí, potom pomocou kloktadla s roztokom dezinfikujte hrdlo a ústa a odstráňte baktérie. Tento postup opakujte každý deň, kým nedosiahnete najlepšie výsledky.

4. Pre hladkú pokožku

Ak je pokožka vašich rúk a nôh suchá, naneste zmes jedlej sódy, vody a mydla a dobre ju masírujte, potom opláchnite teplou vodou. To bude hydratovať pokožku a môže tiež zmierniť vôňu potenia.

5. Udržujte svoje vlasy zdravé a čisté

Šampóny a balzamy, ktoré používame, nie sú také dobré, ako sa uvádzajú v reklame – zvyčajne obsahujú chemikálie, ktoré môžu poškodiť pokožku hlavy a vlasy. Ak však používate ako kondicionér jedlú sódu na pečenie, vaše vlasy a pokožku hlavy udržujete zdravé a čisté. Len sa uistite, že ho používate iba raz mesačne, kým nie je pH jedlej sódy vysoké.

6. Pre hladkú pokožku

Naplňte vaňu vodou a pridajte pohár jedlej sódy, potom ju ponorte do zmesi. Tým sa neutralizujú baktérie a kyseliny, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach tela a uvoľňujú mastnú pokožku. Opakujte tento postup raz alebo dvakrát týždenne, aby vaša pokožka bola hladká a hebká.

7. Udržuje nechty čisté

Zmiešajte 3 diely jedlej sódy s 1 dielom vody a pripravte pastu, ktorá sa dá aplikovať na nechty. Opláchnite a potom nechty a kutikuly budú zdravšie ako kedykoľvek predtým.

8. Eliminuje potenie

Jedlá sóda sa dá použiť na vytvorenie prírodného dezodorantu pre domácich majstrov – stačí pridať niekoľko kvapiek obľúbeného éterického oleja do 4 polievkových lyží jedlej sódy a zmes použiť v podpazuší, aby sa zabili baktérie, ktoré spôsobujú zápach. Tento prírodný dezodorant vás udrží čerstvé po celé hodiny a v prípade potreby ho môže bezpečne zopakovať.

9. Prírodný exfoliant

Vrátane jedlej sódy na čistenie tváre každý deň udržujte pokožku čistú a zdravú.

ZDROJ:feelhealthylife.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>