Sladká saláma bez obsahu cukru, vyrobená len zo zdravých ingrediencií

Táto saláma v skutočnosti obsahuje sušienky iba vo svojom názve, ale jej chuť a vzhľad si zachovali vlastnosti známeho a obľúbeného sladkého ovocia.

Všetky zložky v tomto recepte sú však mimoriadne zdravé a výživné. V tomto prípade je sušienka nahradené olejnatým ovocím a namiesto masla sa používa arašidové maslo.

 

Recept na zdravú salámu 

zloženie:

  • 200 g datlí
  • 100 gramov mandlí
  • 100 g sójového mlieka
  • 60 g kokosovej múky
  • 1 lyžica arašidového masla
  • 150 g horkej čokolády

Návrh na prípravu:

Datle sa miešajú so 150 ml vody, až kým sa nezískajú mliečnu tekutinu, a potom sa filtrujú cez husté sito. Zostávajúca ovocná vláknina sa neodhodí, ale zmieša sa so sušeným sójovým mliekom, kokosovou múkou, arašidovým maslom a rozpustenou čokoládou, až kým sa nedosiahne kompaktná hmota. Táto hmota sa nanesie na plastovú fóliu a tvaruje sa do valca a potom sa zabalí do kokosových pilín. Tzv. saláma je zabalená do fólie a uložená v chladničke, aby stuhla. Potom sa môže rozbaliť a nakrájať na plátky.

Rada:

· Mandle je možné nahradiť orechmi, arašidmi alebo sušienkami bez cukru. Môžeme použiť kokosové maslo namiesto arašidového masla, ale v žiadnom prípade margarín.

· Dátum možno nahradiť hrozienkami alebo dokonca sušenými marhuľami alebo figami.

· Kokosovú múku si môžete vyrobiť mletím kokosovej múky.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>