Skvelý recept na prírodné antibiotickú masť

Neosporin je automatickou voľbou pre všetkých, kto potrebuje ošetriť škrabance, rezné rany či iná drobné poranenia. Aj keď mnohí z nás túto antibiotickú mastičku používa už roky, jeden zbežný pohľad na jej zloženie nás prinúti sa zamyslieť nad tým, prečo si ju vôbec natierame na svoju kožu!

 

Zloženie mastičky

Neosporin zahŕňa Neomycín Sulfate Polymyxín B, Bacitracín Zinc, Pramoxine atď., To všetko zmiešané vo vazelíne. S týmito ingredienciami je spojený rad vedľajších účinkov, ako sú alergické reakcie, trhanie vo svaloch, kŕče, strata sluchu, poškodenie nenarodeného plodu, vyrážka, žihľavka, tlak na hrudi, a zoznam pokračuje ďalej. Aj napriek týmto všetkým neznámym prísadám stojí Neosporin asi 7 e za 30 gramov!

Našťastie nám Matka príroda ponúka celý rad prospešných ingrediencií, ktoré urýchľujú hojenie bez toho, aby vyvolávali vedľajšie účinky spájané s alternatívnymi liekmi. Dnes vám teda ukážem, ako si vyrobiť úplne prírodné – a napriek tomu účinný – antibakteriálny roztok na lokálne použitie.

V nižšie uvedenom receptu má každá z ingrediencií veľa liečivých vlastností. Základom je kombinácia olejov, ktoré sú antivírusové, protizápalové, antimikrobiálne a protiplesňové.

Tieto byliny majú tiež rôzne liečivé vlastnosti. Včelí vosk chráni pokožku a odpudzuje dráždivé látky, pričom umožňuje prúdenie vzduchu do poranenej oblasti.

Vilínový extrakt pomáha čistiť a dezinfikovať rany, a zároveň urýchľuje proces hojenia. Tieto vlastnosti sú len zlomkom úžasných prínosov tejto prírodnej antibiotické mastičky.

ingrediencie:

 • 1/2 hrnčeka bio kokosového oleja
 • 1/2 hrnčeka bio mandľového oleja, oleja zo semienok vínnej révy alebo olivového oleja
 • 1/2 hrnčeka liečivých bylín podľa vlastnej voľby (vyskúšajte harmanček, nechtík, kostihoj, levanduľa, skorocel …)
 • 4 čajové lyžičky bio včelieho vosku
 • 2 čajové lyžičky vilínového extraktu
 • 15 kvapiek levanduľového alebo tea tree esenciálneho oleja (voliteľne)

pokyny:

 1. Vložte byliny do zaváracie poháre a zalejte ich olejom tak, aby boli úplne ponorené.
 2. Vložte pohár do panvice z polovice naplnené vodou. Zahrievajte na miernom plameni za častého miešania po dobu 30 minút.
 3. Preceďte olej cez kávový filter, fáčovina, látku, atď.
 4. Nalejte sceděný olej späť do pohára a vložte do panvice s vodou.
 5. Pridajte včelí vosk. Poriadne premiešajte.
 6. Po úplnom rozpustení stiahnite z ohňa.
 7. Pridajte vilínový extrakt a zamiešajte.
 8. Vychladený roztok vložte do ľubovoľnej nádoby a uskladnite na chladnom, tmavom mieste (vydržia až rok).
 9. Nanášajte priamo na škrabance, rezné rany, popáleniny, zapareniny, suchú pokožku, pleseň na nohách, atď. Podľa potreby.
 ZDROJ.takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>