Skvelé tipy, ako sa zbaviť lupín a suchej pokožky na hlave. Od kedy som ich začala používať, po lupinách niet na mojej hlavy ani stopy

Mnoho ľudí zažíva nepohodlie suchého pokožky hlav. Nepovažujte sa za jediného trpiaceho.

Pokožka hlavy obsahuje mazové žľazy, ktoré produkujú olej na udržanie hydratácie. Keď sa produkcia oleja zníži, pokožka vlasovej pokožky sa stane príliš suchou.

Môže sa to vyskytnúť z mnohých dôvodov. Niektoré bežné príčiny zahŕňajú ekzémy, nedostatky v stravovaní, infekcie na pokožke hlavy, vystavenie chladnému a suchému počasiu, príliš často šampónujete vlasy a používate výrobky na starostlivosť o vlasy, ktoré obsahujú alkohol.

Suchá pokožka hlavy môže byť svrbivá, červená a podráždená a môže tiež spôsobiť, že vlasy vyzerajú sucho a nudné. Neprítomnosť adekvátnej vlhkosti môže tiež oslabiť vlasové folikuly a dokonca zvýšiť vypadávanie vlasov. Takže je dôležité zaobchádzať s problémom hneď, ako si to všimnete.

Našťastie existuje veľa jednoduchých a efektívnych domácich liekov na obnovenie vlhkosti pokožky hlavy a na ošetrenie suchosti.

Tu sú top 10 domácich opravných prostriedkov pre suchú pokožku hlavy

1. Masáž teplým olejom

Teplá olejová masáž je najlepší a najefektívnejší spôsob, ako obnoviť stratu vlhkosti a liečiť suchú pokožku hlavy. Masáž s olejom podporuje prirodzenú produkciu oleja, zlepšuje krvný obeh vlasových folikulov a vlasovej pokožky a poskytuje základnú výživu pokožke hlavy.

Tento liek tiež pomáha redukovať svrbenie.

Pri masáži používajte kokosový olej alebo olivový olej pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

 1. Teplé 2 až 3 lyžice kokosového oleja.
 2. Použite teplý olej na masáž celej pokožky hlavy.
 3. Omotajte si vlasy do uteráka a nechajte ich 1 až 2 hodiny.
 4. Opláchnite olej z vlasov, potom šampónom ako obvykle.
 5. Robte olejovú masáž raz alebo dvakrát týždenne, aby ste udržali pokožku hlavy bez nadmerného pocitu suchosti.

2. Aloe Vera

Aloe vera je ďalším veľmi efektívnym domácim liekom na suchú pokožku hlavy. Keďže aloe vera je skvelý hydratačný prostriedok na pokožku, môžete ho použiť aj na úľavu od svrbiacej pokožky hlavy.

V skutočnosti je aloe vera obzvlášť prospešná pre suchú pokožku hlavy spôsobenú psoriázou .

 1. Extrahujte čistý gél z aloe vera z listu aloe vera.
 2. Naneste gél na pokožku hlavy.
 3. Nechajte ho 15 až 20 minút.
 4. Umyte vlasy svojim bežným šampónom.
 5. Opakujte túto liečbu 1 až 2 krát týždenne.

3. Med

Med je tiež dobrým prostriedkom na suchú a svrbivú pokožku hlavy. Medzi antimikrobiálne vlastnosti medu môže pomôcť zničiť všetky škodlivé mikróby prítomné na pokožke hlavy a znížiť riziko infekcie.

 • Zrieďte surový med s trochou teplej vody v pomere 4: 1. Masírujte roztok do pokožky hlavy 2 až 3 minúty. Zakryte hlavu teplou utierkou a nechajte ju 2 hodiny. Umyte vlasy ako zvyčajne. Použite tento prostriedok dvakrát týždenne.

4. Jogurt

Jogurt tiež funguje ako skvelý prostriedok na suchú pokožku hlavy. Má antibakteriálne a antifungálne vlastnosti, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku hlavy čistú a bez infekcií.

To tiež robí vaše vlasy mäkké, hladké a lesklé.

 • Naneste na pokožku hlavy jemný jogurt a dôkladne sa masírujte 5 až 10 minút. Nechajte ju sedieť 30 až 45 minút a potom ho opláchnite vlažnou vodou. Tento nápravu použite niekoľkokrát týždenne.

5. Jablkový ocot

Jablkový muštový ocot je vynikajúcou liečbou pre suchú alebo svrbivú pokožku hlavy, najmä ak je problém spôsobený psoriázou, ekzémom alebo lupinami.

Pomáha vyčistiť pokožku hlavy a vlasov, eliminovať nahromadené zvyšky produktu a obnoviť pH vlasov.

 1. Mix ¼ šálky surového, nefiltrovaného jablčného octu s 3 šálkami vody.
 2. Nastriekajte tento roztok na pokožku hlavy.
 3. Zakryte hlavu sprchovým uzáverom.
 4. Nechajte 20 až 30 minút.
 5. Umyte vlasy ako zvyčajne.
 6. Opakujte toto riešenie raz alebo dvakrát týždenne.

6. Majonéza

Majonéza je plná olejov a tukov, ktoré podmieňujú pokožku hlavy a vlasy. To zase pomáha redukovať suchosť hlavy.

Oceľ v majonéze tiež pomáha zaoberať sa akoukoľvek bakteriálnou alebo plesňovou infekciou , čo je jeden z hlavných dôvodov za suchú pokožku.

 1. Na pokožku hlavy naneste veľké množstvo majonézy.
 2. Zakryte hlavu sprchovým uzáverom.
 3. Majonézu nechajte sedieť 15 až 20 minút.
 4. Opláchnite vlasy teplou vodou, potom šampón ako obvykle.
 5. Opakujte toto riešenie raz za týždeň.

7. Banán

Banány sú veľmi výživné a hydratačné pre suchú pokožku hlavy. Môžu účinne znížiť vločky, zápaly a suchosť pokožky hlavy.

Banány tiež zabraňujú vypadávaniu a zamotaniu vlasov.

 • Roztlačte 2 zrelé banány a naneste ich na pokožku hlavy. Nechajte najmenej 30 minút a opláchnite ju studenou vodou. Zopakujte túto liečbu raz za týždeň.

8. Avokádo

Ďalšie ovocie, ktoré môže pomôcť bojovať proti suchému a svrbivému pocitu, je avokádo.

Avokádo je bohaté na minerály, vitamíny a prírodné oleje, ktoré pomáhajú bojovať proti suchu. Tiež robia vaše vlasy jemné, lesklé a lesklé.

 • Zmiešajte dužinu avokáda a rozotrite ju na pokožku hlavy. Nechajte ju 25 až 30 minút a potom ju umyte. Urobte to aspoň raz týždenne.
 • Prípadne rozmiešajte zrelý avokád a premiešajte s 1 čajovou lyžičkou oleja z pšeničných klíčkov a 1 čajovou lyžičkou jojobového oleja, aby ste získali hladkú pastu. Aplikujte túto zmes na čerstvú pokožku a vlasy. Zakryte pokožku hlavy a vlasy sprchovým uzáverom po dobu 30 minút, potom šampóny vlasy vlažnou vodou. Toto opatrenie použite raz alebo dvakrát týždenne.

9. Ovsené vločky

Ovos je skvelým liečiteľom pre suchú pokožku hlavy, ako aj pre matné a nehybné vlasy. Vitamín E v ňom pomáha udržiavať pokožku hlavy a vlasov dobre zvlhčenú a zabraňuje sucho, odlupovanie a svrbenie.

 1. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu ovseného prášku do ½ šálky vody.
 2. Zmes jemne masírujte na pokožku hlavy.
 3. Nechajte ju 20 až 30 minút.
 4. Vypláchnite ju studenou vodou.
 5. Opakujte raz alebo dvakrát týždenne.

10. Pivo

Ak máte doma fľašu piva, potom je čas ho použiť, aby ste sa zbavili vašej suchej pokožky hlavy. Pivo je skvelý prírodný kondicionér a poskytuje príjemnú hlbokú úpravu pokožky na pokožku hlavy a vlasov, má aj prekvapujúce prínosy pre pokožku a vlasy .

Vysoký obsah vitamínu B a kvasnice, pivo tiež robí vlasy jemné a lesklé.

 • Zmiešajte 2 šálky piva a 2 lyžice jablčného octu. Aplikujte túto zmes na vlasy po šampónovaní. Počkajte 5 minút a potom opláchnite studenou vodou. Opakujte raz alebo dvakrát týždenne.
 • Alternatívne zmiešajte niekoľko kvapiek jojobového oleja do 1 šálku tmavého piva. Naneste ho na vlasy a nechajte 15 minút. Opláchnite ju vodou, po ktorej nasleduje pravidelné šampónovanie.

ZDROJ:top10homeremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>