Skvelá nepečená čokoládová torta: pripravíte ju za pár minút, je naozaj lahodná a vynikajúca, celá rodina ju miluje

Dnešný recept na nepečené tortu vás určite poteší, pretože jej príprava nevyžaduje veľa úsilia. Doprajte svojim blízkym túto skvelú pochúťku, ktorú pripravíte za pár minút a je naozaj lahodná a vynikajúca. Necháte sa zlákať?

Tento recept poteší všetkých tých, ktorí majú radi sladké a nechcú tráviť v kuchyni veľa času. Už za 20 minút budete mať tortu hotovú a verte, že nebudete ľutovať.

Budete potrebovať:

  • 250 gramov maslových sušienok
  • 100 gramov masla
  • 400 gramov nutelly
  • 500 gramov syra Philadelphia

postup:

Na začiatku si v miske zmiešame maslo s lyžicou nutelly. Stačí, keď misku vložíte na pár sekúnd do mikrovlnky a dobre premiešame.

V mixéri si pomelieme sušienky na jemno a zmiešame ich s nutellou a maslom. Zmes vložíme na pár minút do chladničky.

Zvyšok nutelly si v miske zmiešame so syrom Philadelphia. Možno vás prekvapilo, že sa jedná o syr. Tento syr je niečo ako mascarpone, a pokiaľ ho nezoženiete, pokojne použite mascarpone, ktoré je v obchodoch predsa len dostupnejšie. Jedná sa o krémové syry, ktoré sú mimoriadne vhodné na prípravu dezertov a cheescakeov. Na miešanie použite mixér s metličkou. Výslednú zmes dáme tiež do chladničky.

Z chladničky si najskôr vyberieme cesto a teda sušienky zmiešané s maslom a lyžicou nutelly. Do tortovej formy vysypeme zmes a dobre ju vtlačiť. Pomôžeme si lyžicou alebo pohárom.

Na vrstvu sušienok teraz navrstvíme čokoládový krém. Na vrchu ju uhladíme pomocou lyžice a celú tortu necháme chvíľu odstáť v chlade, aby sa sušienky nasiakli a aby bol tortu lahodná.

Tortu následne stačí nakrájať a servírovať. Krásne vyzerá s kúskom jahody a lístkom mäty. Vyzerá úžasne a skvele tiež chutí, pretože kombinácia čokolády, sušienok a krémového syra je jednoducho neodolateľná. Dobrú chuť.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>