Skutočná záchrana: 12 potravín na boj proti infekciám močových ciest

​Urinary Tract Infection (UTI) in Women: What Is It and How to Manage

Potraviny, ktoré jeme, tj molekuly, ktoré vyrábame pri ich trávení, ovplyvňujú rast baktérií v našom močovom trakte. Preto by tí, ktorí majú problémy s infekciami moču, mali upraviť svoju stravu mierne.

Vedci z lekárskej fakulty Washingtonskej univerzity skúmali výskyt infekcií močom. Zistili, že moč niektorých ľudí je odolnejší voči baktériám, pretože určité zložky potravín (buď priamo alebo ako vedľajší produkt trávenia) ich zbavujú železa a minerálov, ktoré potrebujú na rast.

Živiny, ktoré pomáhajú telu bojovať s infekciami moču, sa nazývajú polyfenoly. Sú to silné antioxidanty a v tráviacom systéme sa premieňajú na tieto zlúčeniny, ktoré bránia množeniu baktérií.

Potraviny s vysokým obsahom polyfenolov sú:

1. Čerstvé čučoriedky a čučoriedková šťava
2. Nesladená brusnicová šťava
3. Nesladený jogurt
4. Čierny čaj
5. Horká čokoláda

Aby ste neznížili pH moču a pomohli množiť baktérie, počas infekcie by ste sa mali vyhnúť nápojom sýteným oxidom uhličitým a diétach s vysokým obsahom bielkovín.

Odborníci poukazujú na to, že vysoké dávky vitamínu C prijímané prostredníctvom umelých doplnkov výživy sú tiež zlé, ale veľmi žiaduce sú prírodné zdroje tohto vitamínu.

To neznamená, že musíte jesť iba citrusové plody. Nezabudnite na zeleninu bohatú na vitamín C, ako je kel, klíčky a brokolica.

Okrem vitamínu C potrebuje váš močový trakt na boj proti infekcii aj vitamín A, ktorý sa nachádza v mrkve, batátach a melónoch.

Zahŕňajte aj cesnak vo vašej strave , poklad, ktorý vďaka svojim silným antibakteriálnym vlastnostiam slúži ako prírodné antibiotikum na rôzne formy infekcie vrátane infekcií močových ciest.

ZDROJ:zadovoljna.dnevnik.hr

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>