Skroťte neskutočnú chuť do jedla, je to jednoduché, stačí tak málo a vaša postava sa začne neuveriteľne meniť

S nástupom teplých dní všetci chceme rýchlo odložiť teplé svetre a dať sa do ľahkých letných šiat. A ak sa začnete vyzliekať, kropíte len slzy. Oblečenie je príliš tesné, úzke, vidieť každý záhyb. Znie vám to povedome?  Je nevyhnutné niečo zmeniť .. ale nie oblečenie. Poďme sa však pozrieť na to, ako sa možno najúčinnejšie zbaviť kíl.

Podľa lekárskych štatistík trpí nadváhou 60% ľudstva! Niekedy je obezita spojená s hormonálnymi problémami, chronických ochorení, dedičná dispozícia. Ale vo väčšine prípadov dôvodom, lekári uvádzajú nesprávny príjem potravy. Jednoducho povedané, ničí náš pás, banálny návyk a veľa kalórií.

Otázka: Ako stratiť váhu?

 Sedieť a nejesť nič, to nie je možné. Po prvé, obmedzenie v bielkovín, tukov a sacharidov môže spôsobiť zdravotné problémy. Na druhej strane akákoľvek diéta funguje tak dlho, kým ju držíte, potom môžete ľahko získať väčšiu váhu než predtým. A čo je najdôležitejšie – veľký pocit hladu!
 
Čo robiť? Ako pomôcť telu potlačiť vašu chuť k jedlu?

Pomôže rýchlo skrotiť chuť k jedlu sója, fazuľa, ľahko pražené semená a orechy, ktoré umožňujú výrazne znížiť spotrebu hlavných zdrojov sacharidov – dobre pomôžu uspokojiť hlad pečené zemiaky. Snažte sa piť čaj s mliekom. A pomalé žuvanie potravy, najlepšie častejšie (4-5krát denne).

Vynikajúci spojenci v boji proti obezite sú zelenina, ovocie a byliny. Zvlášť užitočné tekvica a melón, a to vďaka vysokému obsahu vlákniny a schopnosti znížiť absorpcie cholesterolu. Veľmi užitočná je mrkva, hlávkový šalát a repa, kapusta a brusnice.

Deprimujú chuť k jedlu riasy, z ktorých väčšina je k dispozícii z morských rias. Ak ich budete jesť 1 polievkovú lyžicu sýtosť pretrváva po dobu niekoľkých hodín. A jablčný ocot: 1 polievková lyžica denne – sa zmieša v pohári teplej prevarenej vody.

Americký psychológ Norbert Walker odporúča pitie mrkvovej šťavy, špenátovej, repovej, uhorkovej.

ZDROJ:POVARY.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>