Škorica je korenie zo Srí Lanky. Štúdie ukázali, že táto rastlina má mimoriadne vlastnosti používajú na kozmetické aj zdravotné účely.
Známy je hlavne vďaka jedlám a dezertom, vďaka svojej chuti a aróme. škorica je tiež užitočná v boji proti takým chorobám, ako je vysoký cholesterol a cukrovka.
Dnes sa však zameriame na málo známe použitie škorice, a to na záhradníctvo. Univerzálnosť tohto korenia získaného zo stromu s rovnakým názvom môže byť vynikajúcim spojencom, pokiaľ ide o starostlivosť o rastliny.
Použitie škorice v záhradníctve
Mletá škorica sa môže použiť na liečenie rôznych problémov so záhradou. Prekvapivé výsledky môžete dosiahnuť ich posypaním na vaše rastliny.
Škorica je prírodný fungicíd. Môžete odstrániť pleseň a hmyz, chrániť odrezky a pomôcť liečiť malé rezy aplikáciou priamo na rastlinu.
Okrem toho je to prírodný, zdravý a lacný prostriedok, vďaka ktorému je v záhrade nenahraditeľným pomocníkom.
1. Škorica chráni rastliny pred hmyzom
Škorica je skvelá pre ľudí, ale nie pre hmyz. Takže ak mravce alebo komáre neobťažujú vaše novo vysadené štepy, nepropadajte panike. Môžete sa ich zbaviť pomocou trochy tohto korenia.
To vám pomôže udržať škodcov pod kontrolou, stačí šíriť aromatické korenie okolo rastliny zakaždým, keď sa chcete zbaviť nežiaduceho hmyzu.
2. Škorica odstraňuje huby
Huby sú nepriateľom zdravej rastliny. Ak vo vašej záhradke vidíte stopy plesní, jednoducho ju posypte mletou škoricou, aby ste zabránili množeniu a šíreniu huby.
Ak problém pretrváva, musíte z rastlín odstrániť pleseň. Ak je v zemi, môžete jednoducho naliať čerstvé a tiež nahradiť hrniec.
Ak však huba už napadla rastlinu, posypte škoricou priamo na ňu, aby sa problém odstránil.
A podobne, ak ste si všimli trochu plesne na povrchu Zeme, posypte ju korením a uvidíte, že stačí obnoviť rastlinu v plnom zdraví.
3. Boj proti chorobám
Keď pestujeme ovocie a zeleninu, posledné, čo by sme radi videli, sú choroby ovplyvňujúce naše odrezky, ktoré im bránia v plnom a zdravom vývoji.
Semená alebo kmene môžu byť postihnuté chorobami spôsobenými plesňami alebo vyskytujúcimi sa v dôsledku zlej kvality pôdy. Aby ste predišli ich hrozným následkom, stačí do hnojiva pridať mletú škoricu alebo do pôdy, v ktorej sú vysadené vaše rastliny, .
4. Škorica na odrezky
Ak rastlinné kmene nepoužívajú na stimuláciu rastu koreňov chemikálie. Sadenice sa dá pred kartáčovaním očistiť škoricou a to je všetko.
Toto korenie je dokonalým riešením – ušetríte peniaze bez toho, aby ste kupovali drahé prostriedky na podporu rastu rastlín.
Ak chcete reprodukovať kmene a zároveň bojovať s mnohými problémami so záhradou, ktoré vám bránia dosiahnuť uspokojivé výsledky, existuje cesta.
Nižšie je uvedený recept na silné protiplesňové látky, v ktorom je základnou prísadou škorica.
prísady:
- 1/2 litra vody
- 2 rozdrvené aspiríny
- 1 lyžica škorice (10 g)
Spôsob prípravy:
- Vložte všetky prísady do misy.
- Nechajte pôsobiť 12 hodín.
- Po uplynutí stanoveného času namočte vodu a vložte ju do inej misky.
- Potom rezne vo výslednej vode nasiaknite dve hodiny.
- Zasadte ich ako obvykle.
Aspirín bude pôsobiť ako stimulátor koreňov a škorica ako fungicíd. Ak máte nejaký elixír, vylejte ho, pretože ak ho drží, nezachová si svoje vlastnosti.
5. Ošetrenie poškodených rastlín
Ak rastliny vysekávate príliš veľa alebo ak ste niektoré z nich poškodili pri zbere buriny, môžete ich ošetriť tak, že do „rany“ nasypete škoricu.
Chráni sa tým rastlina pred ďalším poškodením a urýchli sa hojenie. Všetky vyššie uvedené triky fungujú skvele v záhradníctve. Okrem toho je škorica prírodnou voľbou s krásnou vôňou.
Neváhajte ho aplikovať na rastliny a rýchlo si všimnete, že rastú rýchlejšie a zdravšie.
ZDROJ:takprosto.cc