Skontrolujte známky, že môžete mať Helicobacter Pylori vo svojom čreve a takto môžete proti tomu bojovať prirodzene bez liekov

Helicobacter pylori sú bežné baktérie, ktoré postihujú viac ako 50% svetovej populácie. Dnes vám povieme viac, prečo by ste mali zabudnúť na antibiotiká na predpis a používať prírodné liečby na zabitie Helicobacter pylori.

Ukázalo sa, že tieto baktérie sú zodpovedné za 80% žalúdočných vredov, 90% dvanástnikových vredov, ako aj za ďalšie poruchy trávenia, vrátane kyslého refluxu.

 

Príznaky infekcie Helicobacter Pylori

 • Poškodenie buniek a zápal
 • Podvýživa, ktorá vedie k nedostatkom
 • Časté grganie a plynatosť
 • Únava
 • IBS-Hnačka
 • Plyn a nadúvanie
 • Nevoľnosť
 • Bolesť brucha
 • Tmavé stoličky
 • Nízky počet červených krviniek (anémia)
 • Kyslý reflux
 • Zápach z úst
 • Žalúdočné alebo peptické vredy
 • Problémy s pokožkou, napríklad akné rosacea
 • Astma
 • Zápal žalúdka

Ako sa vám diagnostikuje infekcia H. Pylori?

 • Dychový test:

Tento test má presnosť viac ako 90% a vyžaduje 6 hodinový pôst. Infikovaná osoba bude musieť prehltnúť kapsulu obsahujúcu močovinový dusík a uhlík). Ak máte H. Pylori, močovina sa rozpadne na dusík a uhlík ako oxid uhličitý.

 • Endoskopia:

Robí sa to na odobratie vzoriek zo žalúdka a dvanástnika. Potom sa vyšetria pod mikroskopom a stanoví sa diagnóza

 • Test stolice:

Tento test je známy ako Helicobacter pylori Stool Antigen (HpSA). Zahŕňa odobratie vzorky stolice od infikovanej osoby a potom je stanovená diagnóza.

Konvenčné liečenie H. Pylori

Ľudia s diagnostikovanou baktériou H. pylori sa odporúčajú používať na ničenie baktérií antibiotiká. Vo väčšine prípadov sa antibiotiká predpisujú na 2 týždne. V niektorých prípadoch však antibiotiká nemôžu baktérie odstrániť, takže pacienti sú poučení, aby užívali silnejšie lieky. Podľa štúdií bude mať 20% pacientov okrem užívania antibiotík aj opakujúce sa infekcie. Takže zabudnite na túto konvenčnú liečbu a pokúste sa problém vyriešiť prirodzeným spôsobom.

Prírodné liečby Helicobacter Pylori

Krok 1: Gastrointestinálne čistenie

Na vyčistenie traktu môžete začať s gastrointestinálnym čistením. Týmto spôsobom efektívne vyčistíte črevný trakt a vystavíte a zabijete baktérie.

Krok 2: Čistenie parazitov

Čistič parazitov zabije všetky parazity, kvasinky, plesne a baktérie. Paraziticídy sú byliny, ktoré by sa mali užívať v nízkych dávkach. Nasledujúce prírodné antibiotiká môžu usmrtiť škodlivé mikróby bez toho, aby zabili prospešné baktérie

Prírodné antibiotiká na boj proti H. Pylori

Tieto potraviny môžu bojovať proti H. Pylori a zabíjať ďalšie škodlivé mikróby vrátane parazitov, húb a kvasiniek. Môžu liečiť žalúdok prirodzeným spôsobom.

 • Brokolica klíčky obsahujú najvyššiu úroveň sulforaphane

Vedecky sa preukázalo, že pravidelná konzumácia klíčkov z brokolice môže zabrániť rastu Helicobacter pylori a znížiť riziko gastritídy u ľudí infikovaných baktériami. Štúdia ukázala, že sulforaphane  je silné prírodné antibiotikum, ktoré môže eradikovať H. Pylori.

Baby brokolica alebo klíčky brokolice majú vyššiu koncentráciu sulforafánu v porovnaní so zrelými hlavami brokolice. Odporúča sa jesť 70 gramov brokolicovej klíčky denne po dobu 2 mesiacov. Brokolicové klíčky by ste mali vložiť do mixéra. Pridajte trochu teplej vody a namočte 10 minút. To zvyšuje biologickú dostupnosť sulforafánu. Týmto spôsobom získate maximálne výhody. Zmiešajte, aby ste pripravili smoothie a pili.

 • Zelená kapusta

Šťava z kapusty je v sulforafáne hojná. Je veľmi účinný pri liečbe peptického vredu a kyslého refluxu. Jeho účinnosť je spôsobená jeho silnými antibakteriálnymi vlastnosťami. Túto šťavu by ste mali piť 2 týždne, aby ste získali úľavu a liečili gastrointestinálne problémy.

6 dôležitých potravín prospešných pre boj proti H. Pylori

 1. Ružičkový kel

Ukázalo sa, že táto tégliková zelenina je veľmi účinná pri ošetrovaní H. Pylori. Rovnako ako klíčky brokolice, klíčky z Bruselu môžu v prípade H. Pylori poskytnúť neuveriteľné výsledky. Uistite sa teda, že ste ho zahrnuli do svojej každodennej stravy a šťavy.

 1. Cesnak

Cesnak dokáže vďaka svojim silným antimikrobiálnym vlastnostiam liečiť najmenej 13 populárnych infekcií vrátane H. Pylori.

 1. Kokosový olej

Kokosový olej je vynikajúcim zdrojom kyseliny laurovej a kaprylovej. Podľa mnohých štúdií, keď tieto kyseliny prichádzajú do styku s parazitmi a kvasnicami, môžu rozkladať bunkové membrány mikróbov a brániť rastu škodlivých mikróbov.

 1. Manukový med

Tento druh medu obsahuje 13 živých mliečnych kyselín, pri ktorých sa dokázalo, že eradikujú viac ako 250 klinických kmeňov baktérií. Manuka med má silné antiseptické vlastnosti, ktoré môžu účinne ničiť baktérie.

 1. Šťavy brusnicové a čučoriedkové

Po mnoho rokov sa brusnicové a čučoriedkové džúsy používajú na liečenie infekcií močových ciest. Mnohé štúdie dokázali, že dokážu odobrať baktérie zo steny močového mechúra. Tieto šťavy majú schopnosť zabrániť, aby baktérie H. Pylori získali oporu v výstelke črevnej steny.

 1. Kefír

Ak bojujete s bakteriálnou infekciou, mali by ste do stravy zahrnúť tento probioticky bohatý nápoj. Obsahuje veľa probiotík, ktoré môžu znovu osídliť črevnú flóru a posilniť imunitný systém, a tak bojovať proti infekcii. Kefir môžu konzumovať aj ľudia, ktorí neznášajú laktózu.

ZDROJ:juicing-for-health.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>