SEDEM ÚŽASNÝCH BYLÍN, KTORÉ VÁM POMÔŽU V BOJI PROTI ARTRITÍDE A BOLESTIAM KĹBOV

Artritída je ťažký zdravotný stav a nájdenie správneho lieku si vyžaduje čas. Ale ktoré nemusí nutne znamenať, že budete musieť ísť do najbližšej lekárne.

Máme niekoľko prírodných riešení. Správna strava a bylinky vám môžu pomôcť predchádzať a dokonca liečiť artritídu.

1. Aloe Vera
Ľudia by si radšej vybrali aloe vera pred iným liekom. Má silné liečivé vlastnosti a často sa používa na ošetrenie poškodenia kože. Na zmiernenie bolesti kĺbov naneste topicky gél z aloe vera.

2. Kurkuma
Kurkuma je nabitá antioxidantmi, čo z nej robí ideálnu liečbu artritídy, čo dokazujú mnohé štúdie. Je obzvlášť účinný pri zmierňovaní rannej stuhnutosti a opuchov kĺbov. 1 200 mg kurkumy má pri liečbe artritídy rovnaký účinok ako 300 ml fenylbutazónu. Na rozdiel od iných rastlinných liekov má kurkuma najlepšie výsledky pri zmierňovaní bolesti kĺbov.

3. Boswellia
Boswellia je bylinkový extrakt známy ako hlavná zložka kadidla. Má silné antioxidačné vlastnosti a zmierňuje bolesť.

Najlepšie je, že na rozdiel od bežných liekov nemá žiadne vedľajšie účinky. Boswellia reguluje krvný obeh a prietok krvi v oblastiach postihnutých zápalom, čo pomáha kĺbom postihnutým artritídou.

4. Ďumbier
Indiáni po stáročia používali zázvor hlavne na zmiernenie bolesti a opuchov. Posledný výskum ukázal, že proteolytické enzýmy ovplyvňujú zriedenie bielkovín. majú silné protizápalové účinky. Tieto zlúčeniny poskytujú silnú arómu a majú silné protizápalové vlastnosti.

5. Vŕbová kôra
Podľa historických záznamov bola vŕbová kôra prvýkrát použitá v roku 500 pred naším letopočtom Číňanmi, ktorí ju používali na zmiernenie bolesti a na liečbu horúčky.

Domorodí Američania tiež používali tento prírodný liek na liečbu bolesti hlavy, reumatických bolestí a svalov. Vŕbová kôra zmierňuje artrózu a s ňou spojené bolesti kĺbov, najmä v oblasti chrbta, krku, kolien a bedier.

6. Zelený čaj
Zelený čaj je nabitý zdraviu prospešnými látkami, o čom svedčí veľké množstvo štúdií. Je bohatý na antioxidanty, takže ho môžete zahrnúť do svojej každodennej stravy.

Zelený čaj vám môže pomôcť predchádzať a zmierňovať príznaky spojené s reumatoidnou artritídou. Pravidelné pitie zeleného čaju vám pomôže posilniť kosti a kĺby, pretože obsahuje chemikálie, ktoré blokujú enzým, ktorý rozkladá vaše chrupavky.

7. Eukalyptus
Tropické listy eukalyptu sa už dlho používajú pri liečbe artritídy. Je bohatý na triesloviny, ktoré zmierňujú opuch a bolesť spôsobenú týmto stavom.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>