Schudnite bez námahy! 7-dňová uhorková strava

Uhorková strava je jednoduchá 7-dňová strava, vďaka ktorej stratíte pár kilogramov bez veľkého úsilia. Poskytuje veľmi rýchlo uspokojivé výsledky. Jej hlavnou zložkou sú uhorky, ktoré nám dodávajú pocit sýtosti, ale zároveň majú veľmi málo kalórií a väčšinou pozostávajú z vody.

Môžem po tejto diéte dosiahnuť jo-jo efekt?

Samozrejme, že áno. Ako po každej inej strave, ktorá sa počíta pre rýchle účinky na chudnutie. Preto je veľmi dôležité, aby ste sa hneď po jedle nevracali k svojim starým návykom a začali chudnúť iba pravidelným a šetrným spôsobom. Vďaka tomu sa stratené kilogramy k vám nevrátia.

Pamätajte, že táto strava bohatá na tekutiny ovplyvňuje zadržiavanie vody. Tým, že ho odstránime, rýchlo schudneme kilogramy, ale nebojte sa, spálite aj tuk. Polovica výsledku je však voda nahromadená v tele. Preto by sa po ukončení diéty malo stať vašim zvykom pitie 1,5 l vody denne. Za týmto účelom musíte obmedziť soľ a alkohol, ktoré zadržiavajú vodu v tele.

Toľko pre yo-yo efekt, ktorý vždy robí starosti mnohým ľuďom predtým, ako si vyrobia takúto stravu. Nie som prekvapený a dobre to chápem, pretože je to problém, s ktorým sa väčšina ľudí stretáva. Malo by sa však pamätať na to, že víno nie je len na strane diéty, ale aj na strane nášho prístupu k neskoršiemu jedlu.

Uhorková strava

Strava je veľmi jednoduchá a hoci má nízkokalorická, čo uľahčuje dosiahnutie rýchleho účinku, má aj svoje výhody. Neodporúčam však používať príliš dlho a týchto 7 dní je dosť času na dosiahnutie výsledkov.

Výhody používania tejto stravy

 1. Urýchľuje metabolizmus
 2. Čistí telo
 3. Zlepšuje trávenie
 4. Čistí črevá
 5. Čistí pokožku
 6. Spôsobuje chudnutie

Uhorky majú veľa živín. Nájdeme v nich draslík, vitamíny B, vitamín K, C alebo meď a mangán. Obsahuje tiež flavonoidy, lignany a kkurbitaciny, ktoré poskytujú silný protizápalový, anti-kultivačný a protirakovinový účinok.

Stravovanie

Postupujte podľa tohto jednoduchého plánu stravovania počas celého dňa. Strava by mala trvať maximálne 7 dní. Vždy sa môžete zastaviť, keď sa necítite dobre a viete, že táto strava nie je pre vás dobrá. Počas a po jedle nezabudnite piť veľa vody. Tiež nejeme sladkosti a rýchle občerstvenie, vzdávame sa všetkého, čo nie je zdravé, držať sa plánu výživy.

Chceli by sme vám dať slobodu pri zostavovaní jedál, pretože jesť to isté každý deň by bolo strašne nudné. Preto vám predstavíme hlavný náčrt stravovania a budete si môcť pripraviť jedlo toho druhu, ktorý vám najviac vyhovuje.

Raňajky

 1. Na pitie: káva alebo čaj bez cukru
 2. Jesť: 200 g uhoriek, 1 prírodný jogurt, 1 ovocie (napr. Uhorková uhorka + jablká)

Obed

 1. veľká uhorka
 2. káva alebo čaj bez cukru
 3. 2 varené zemiaky alebo 2 plátky celozrnného chleba
 4. 150 g tuniaka alebo 100 g hydiny alebo 2 vajcia

Večera

 1. 300 g akéhokoľvek ovocia
 2. obyčajný jogurt

Medzi jedlami

 1. uhorkový koktail

recept:

 • uhorka
 • jablko
 • hrsť špenátu
 • kúsok zázvoru
 • 20g vlašských orechov

Zmiešajte všetky ingrediencie spolu a vypite ich na druhé raňajky alebo popoludňajší čaj.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>