SARS ALEBO KORONAVÍRUS: LEKÁR POVEDAL, AKO SA LÍŠIA CHOROBY

Špecialista vysvetlil, ako lekári pôsobia na sanitkách

Lekár sanitky Michail Konevskij vo vysielaní Rádia Komsomolskaja pravda povedal, ako sa SARS a koronavírusy správne líšia.

Podľa špecialistu, ak má človek príznaky a pochybuje o tom, aké ochorenie má, potom by ste nemali okamžite zavolať lekára.

Musíme sa pokúsiť liečiť sami. Každý z nás koniec koncov vie a vie, ako sa vyrovnať s povedzme mierne zvýšenou teplotou . Je to iná záležitosť, ak liečba nepomôže, ale ku všetkému sa pripojí dýchavičnosť, búšenie srdca, silná malátnosť a teplota sa rúti na vysoké počty, treba zavolať lekára z polikliniky, – vysvetlil špecialista.

Poznamenal tiež, že po príchode na hovor lekári podrobne vypočuli osobu, ktorá privolala sanitku. Zhromažďujú čo najviac údajov, aby stanovili presnú diagnózu a nemýlili sa s liečbou.

– Zhromažďujeme podrobne anamnézu, koľko dní bol chorý, teplotu, merajte saturáciu kyslíkom, počúvajte pľúca. A už na základe toho stanovujeme predbežnú diagnózu. Ak je tam teplota niekoľko dní, ak je sýtosť nízka, pod 93-90 percent, odporúčame si nechať skontrolovať CT (počítačovú tomografiu). A v závislosti od výsledkov CT sa rozhodneme, čo ďalej, – uviedol lekár rýchlej lekárskej pomoci Michail Konevskij.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>