S týmto zoznamom produktov sa nemusíte obávať nadváhy: žiadne kilogramy sa po nich nezvýšia!

Ktorá žena nesníva o jedle aby nepribrala? Myslím, že o tom všetci vždy snívali. V skutočnosti je to dosť uskutočniteľná túžba, stačí vybrať správne jedlá.

Redakcia Vám povie o chutnom a zdravom jedle, s ktorým sa rozhodne nebudete zotavovať.

Trik je konzumovať potraviny, ktoré sú pomaly trávené a dlhodobo si zachovávajú pocit sýtosti. Keď budete jesť, nebudete mať k dispozícii ďalšie kilo, pretože sa zníži spotreba kalórií.

Pri pozorovaní stravy je dôležité vyhnúť sa pocitu hladovosti, pretože zvyčajne máme tendenciu prejedať sa po jedle. Keď budete jesť potraviny bohaté na bielkoviny a vlákninu, pocit hladu vás nebude prenasledovať. Aké sú tieto produkty? Poďme prísť na to.

10 ČAROVNÝCH PRODUKTOV

  • Varené zemiaky –Mnohé sa vyvarujú zemiakov, keď sa snažia schudnúť, ale to je úplne márne. Áno, obsahuje veľké množstvo sacharidov, ale nie menej vitamínov, vlákniny a iných živín. Zemiaky obsahujú aj stabilný škrob, ktorý pomáha konzumovať menej kalórií a udržiavať pocit sýtosti dlhšie. Koniec koncov, tento druh škrobu obsahuje dva krát menej kalórií ako normálne a pomáha uspokojiť hlad. Ale je to len u varených zemiakov. Vyprážané zemiaky alebo čipy nie sú zahrnuté v tomto zozname.
  • Ovsené vločky- Zvyčajne SA konzumujú na raňajky, pretože si zachovávajú pocit sýtosti dlhú dobu, pretože obsahujú veľa vlákniny a pohlcujú vodu. Obsahujú tiež beta-glukán, rozpustné vlákno, ktoré pomáha spomaľovať trávenie sacharidov
  • Vajcia –Toto je nepostrádateľný produkt v strave. Obsahujú 9 aminokyselín. Väčšina živín je v žĺtku. Raňajky z vajec pomôžu udržiavať pocit sýtosti pred obedom a spotrebúvajú menej kalórií počas dňa. Výhodne je jesť varené vajcia. Sú tiež užitočné v tom, že obsahujú dobrý cholesterol a vitamín D.
  • Polievky založené na bujóne – Aj keď tekuté jedlá zvyčajne nasýtia horšie ako pevné jedlo, ale nie polievky. Koniec koncov, polievky, ktoré sú varené na vývar obsahujú veľa bielkovín a vody. Táto kombinácia pomáha zbaviť sa hladu. Polievky môžu obsahovať mäso a zeleninu, takže budú obsahovať bielkoviny aj vlákninu, čo nielenže ušetrí nadbytočnú hmotnosť, ale aj vás ochráni pred nežiadúcim opuchom.
  • Jablká- Plody sú neoddeliteľnou súčasťou správnej výživy. A jablká sú najlepšou voľbou, pretože sú dobre nasýtené vďaka obsahu pektínu, ktorý spomaľuje trávenie. Jablká obsahujú veľa vody a rozpustné vlákno, ale s málo kalórií. Pravidelná konzumácia jabĺk pomáha znižovať hmotnosť. Sú tiež dobrým zdrojom antioxidantov, čo pomáha urýchliť metabolizmus.
  • Citrusovéplody – Rovnako ako jablká, citrusové plody obsahujú veľa vlákniny, vody a vitamínu C, ktoré dobre nasýtia a pomáhajú spotrebovať menej kalórií. Pomáhajú tiež pri znižovaní nadúvania a zvyšovaní úrovne energie.
  • Kuracie mäso- Toto je najjednoduchšie mäso, ktoré obsahuje veľa bielkovín. Vďaka proteínu môže kuracie mäso dlho uvoľňovať hlad a zvyšovať metabolizmus, čo pomôže spáliť kalórie. Môžete jesť kurča v akejkoľvek forme.
  • Strukoviny- Ako, fazuľa, šošovka sú vynikajúcim zdrojom vlákniny a bielkovín. Spotreba týchto výrobkov prispieva k nasýteniu a dáva pocit sýtosti dlhú dobu.
  • Zelenina- Rovnako ako v prípade ovocia, zelenina obsahuje veľa vody a vlákniny. Môžete jesť veľa zeleniny, a počet kalórií bude nízky. Šaláty pomáhajú uspokojiť hlad. Jednoducho ich nelejte majonézou alebo maslom, zvyšuje sa počet kalórií.
  • Tvaroh- Obsahuje niekoľko kalórií, ale veľa bielkovín. Je tiež bohatý na vitamín B, vápnik, fosfor a selén. Pomaly sa trávia a neprejedajú.

V skutočnosti správna výživa nie je mučenie pre telo, jedlo môže byť chutné a zároveň užitočné.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>