S obyčajnou sviečkou prejdite cez škáry medzi kachličkami. Výsledok vás ohromí

Kachličky či keramické obklady v kuchyni sú populárne, pretože materiál, z ktorého sú vyrobené, je nadčasový a škvrny na nich sa dajú ľahko odstrániť. Bohužiaľ, nie všetky škvrny idú dole bez problémov a hlavne tie, ktoré sú zamastené tukom, nehovoriac o priestore medzi dlaždičkami.

Ukážeme vám niekoľko tipov, ako na to, aby ste sa problému zbavili čo najrýchlejšie!
Takto sa zbavíte nečistoty na dlaždičiek v kúpeľni i kuchyni.

V 4 litroch vody si zriedi 4 PL prášku bórax (kúpite ho v lekárni alebo v obchode pre záhradkárov), 100ml octu a 100ml tekutého amoniaku. Navlhčite dlaždičky a následne ich jemne utrite. Odstránite špinu a nezanecháte žiadne šmuhy.

Do 500ml vody si rozpustite 3 lyžice sódy. Naneste na hubku a utrite postihnutej oblasti. Na vyčistenie škár použite starý zubnú kefku namočenou do tohto roztoku. Vezmite si kúsok citróna a potrite ním znečistenú oblasť. Po 15 minútach citrónová šťava zmäkčí zaschnutý tuk a vy ho už len jednoducho odstráňte hubkou.

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>