Rýchly trik na liečbu neutichajícího kašľa a pľúcnych infekcií, lepší neexistuje

Tento recept by vám mal pomôcť zastaviť pretrvávajúci bolestivý kašeľ a zlepšiť dýchanie už počas pár dní. Je obzvlášť vhodný v chladnom jesennom a zimnom počasí pri prechladnutí či chrípkových infekciách. Niekoľko v ňom použitých bylín má upokojujúci účinok na sliznice hrdla, priedušiek aj pľúc. Jeho užívanie sa odporúča prevažne pri rôznych infekciách.

Možno sa vám bude zdať, že nejaký bylinný recept nemôže mať extra silné účinky. Napriek tomu by ste jeho liečivú silu nemali podceňovať. Je rovnako silný, ak nie ešte silnejší, než mnohé komerčne predávané sirupy proti kašľu. Dokonca, účinkuje rýchlejšie ako ony.
Okrem toho, v porovnaní s komerčnými prípravkami je 100% prírodný, a na rozdiel od kupovaných sirupov teda neobsahuje žiadne prídavné chemické látky, ktoré by oslabovali váš imunitný systém.

Ingrediencie:

  • 1 sáčok zeleného čaju (môže byť aj čierny)
  • 1/2 čajovej lyžičky klinčekov
  • 1/2 čajovej lyžičky kurkumy
  • 1/2 čajovej lyžičky tymianu
  • 2 čajové lyžičky medu
  • šťavu z polovice citróna

Príprava:

Umiestnite čajový sáčok s bylinkami do pohára a zalejte je 2 – 2,5 dcl vriacej vody. Nechajte to vylúhovať približne 3 minúty. Potom čaj preceďte a nechajte vychladnúť na vlažnú teplotu, pri ktorej sa neznehodnotí obsah vitamínov ani enzýmov v mede a citróna (čiže cca 40 ° C). Následne pridajte do čaju med a citrón.

užívanie:

Čaj pite podľa potreby 2 až 3 krát denne. V prípade, že kašeľ ani po niekoľkých dňoch neustupuje, je dobré vyhľadať pomoc lekára. Ten dokáže presnejšie diagnostikovať možnú príčinu.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>