Roztrhli sa vám silónky? Netrápte sa, od dnes sa budete tešiť keď sa roztrhnú

Deravé silonky väčšinou skončia zbytočne v koši. Nevyhazujte staré pančuchy. Možnete ich ešte zaujímavo využiť, existuje veľa nápadov na používanie starej pančuchy v každodennom živote – pre ženy, pre mužov a dokonca pre záhradníkov!

 Množstvo nápadov zo starých alebo roztrhaných pančúch

Odstraňuje hrčky na odevoch

Fľaky a hrčky na saku či inom odeve prejdite viackrát silónkou, tak ich odstránite.

Leští dlážku od čmúh

Topánky často zanechávajú tmavé šmuhy na dlážke. Prejdite po nich niekoľkokrát suchou pančuškou a „vyšúchajte“ ich dostratena.

Do záhradky na rajčiny

Pokiaľ pestujete rajčiny, bude potrebné im poskytnúť oporu, aby rovno rástli. Použite teda drevenú tyč a stonku rastliny k nej pripevnite silonkou. Silonka ju totiž nepoškodí a bude sa postupne elasticky naťahovať súčasne s tým, ako bude rastlina rásť.

Puzdro na metlu

Niežeby bola životnosť cirokovej metly krátka, ale dá sa ešte predĺžiť. Oblečte metlu do takéhoto ochranného puzdra a postarajte sa, aby sa jej konáriky nelámali už pri prvom použití.

Predĺži trvanlivosť cibule

Do silonky vložte cibuľu alebo hlavičku cesnaku a za ňou urobte uzol, potom vhoďte ďalší cibuľu a znovu zauzlite, tak pokračujte, až kým nebude pančucha plná. Potom ju zaveste v kuchyni alebo v špajze, aby ste ju vždy mali po ruke. Jednotlivé cibule potom len odstrihnite alebo odrežte ostrým nožom. Tým, že vzduch voľne cirkuluje okolo cibule, tá sa nekazí, a vydrží tak oveľa dlhšie.
ZDROJ:di-via.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>