Roztoče útočia! Toto je efektívna cesta ako sa pred nimi brániť

Keď ráno vstávame, zoberieme si rannú toaletu a urobíme posteľ. Ukazuje sa, že tento princíp, vštepovaný po celé generácie, je zlý a podporuje rozvoj roztočov.

Ranný rozpad a roztoče

Roztoče a vlhkosť. Na našej posteli zostávajú počas noci pot, moč a iné tekutiny vylučované našim telom. Keď ich zakrývame perinou, vytvorí sa skvelé prostredie pre vývoj roztočov a mikroorganizmov.

Preto by sme mali ráno urobiť vetranie miestnosti a posteľnej bielizne, aby mohla vysušiť. Preto nezačíname deň uprataním postele.

Kde žijú roztoče?

Roztoče žijú všade, kde sa našla naša odumretá pokožka a pot, ktoré sú pre nich potravou. Preto je naša posteľ ideálnym prostredím pre ich domov. Roztoče sa môžu reprodukovať až 20-krát denne, čo znamená, že až 1,5 milióna z nich môže žiť v našej podstielke. Je pravda, obrovské množstvo? Roztoče nepriaznivo ovplyvňujú naše zdravie, preto je vhodné proti nim bojovať.

Domáce spôsoby boja proti roztočom

Okrem toho, že sa posteľ vysuší, keď sa jej podarí uschnúť po noci, existujú aj ďalšie dôležité problémy súvisiace s bojom proti roztočom. Je dôležité často vetrať miestnosti. V zime by sme mali posteľnú bielizeň vymieňať častejšie a počas leta ju vetrať po noci na slnku.

Aby ste zabili všetky mikroorganizmy v posteli, môžete ich postrekovať peroxidom vodíka. Peroxid vodíka je silný čistiaci a dezinfekčný prostriedok. Pripravte ju vo fľaši s rozprašovačom a posteľnú bielizeň pravidelne rozprašujte a nechajte ju vyschnúť.

Prach z bytu tiež pravidelne odstraňujte. Pomôžu vám tiež zariadenia, ktoré čistia vzduch. Fungujú veľmi dobre, ale zároveň to trochu stojí. Nezabudnite tiež, že všade sa hromadí prach na lampách, skriniach, dverových rámoch. Pokúste sa z času na čas vyčistiť aj ťažko prístupné miesta.

V obchodoch sú tiež k dispozícii špeciálne prášky a kvapaliny na boj s roztočmi. Vysávače s vodným filtrom sú zjavne veľmi účinné v boji proti prachu, ale samozrejme sú drahšie ako bežné.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>