Rozmýšľate nad tetovaním? Dobre si to rozmyslite, tento chlapík, by už túto chybu nikdy nespravil

Napodobňovaním veľkých skalných postáv, celebrít, športovcov alebo ich vlastnou inšpiráciou sa tetovanie stalo spôsobom, ako ozdobiť telo a stáva sa každým dňom bežnejším.

Pri mnohých príležitostiach však existujú nejaké komplikácie, prečo?

V priebehu niekoľkých hodín môže byť vlastníkom tetovania akákoľvek osoba v zákonnom veku, ale jednoduchosť postupu neopúšťa tento zásah bez rizika a komplikácií, niektoré môžu mať dokonca vážne následky.

Na základe odporúčaní odborníkov z Mayo Clinic vydávajú v tejto súvislosti nasledujúce odporúčania, aby neriskovali riziká a porozumeli základným bezpečnostným opatreniam a následnej starostlivosti, ktoré sú potrebné pri rozhodovaní o tetovaní.

Tetovanie je trvalá značka, ktorá zostáva pri ukladaní pigmentov s prepichnutím do povrchovej vrstvy pokožky. Tento proces sa vykonáva bez anestézie, spôsobuje malé množstvo krvácania a bolesti. Pri

Riziko infekcií a iných komplikácií, ako napríklad:

• Alergické reakcie. Tetovacie farby, najmä červená, zelená, žltá a modrá, môžu spôsobiť alergické kožné reakcie, ako je svrbivá vyrážka v oblasti tetovania. Môže k tomu dôjsť dokonca aj roky po ukončení tetovania.

• Kožné infekcie. Po tetovaní môžete mať kožnú infekciu.

• Iné kožné problémy. Okolo tetovacieho atramentu sa niekedy tvoria granulomy. Tetovanie môže tiež spôsobiť keloidy (vyvýšené oblasti spôsobené nadmerným rastom tkaniva jazvy).

• Choroby prenášané krvou. Ak je zariadenie použité na výrobu tetovania kontaminované infikovanou krvou, môže sa vyskytnúť niekoľko chorôb prenášaných krvou, vrátane tetanu, hepatitídy B a hepatitídy C.

• Komplikácie pri magnetickej rezonancii. Bolo hlásených len málo prípadov, keď tetovanie alebo permanentný make-up spôsobili opuchy alebo pálenie v postihnutých oblastiach počas zobrazovania magnetickou rezonanciou a v niektorých prípadoch môžu tetovacie pigmenty narušiť kvalitu obrazu.

ZDROJ:itg-salud.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>