Rozlúčte sa s obličkovými kameňmi vďaka pol poháru tohto nápoja

Lekárski odborníci varovali, že situácia je mimoriadne alarmujúca, pretože čoraz viac ľudí umiera na ochorenie obličiek, dokonca viac ako na rakovinu prostaty alebo prsníka.

Obličky sú malé, a tvoria sa v nich tvrdé usadeniny v obličkách, od kyslých a minerálnych solí. Sú tvorené vtedy, keď je množstvo kryštálovotvorných látok v moči, ako je oxalát, kyselina močová, vápnik, vyššie ako štandard, ktorého riedenie moč nemôže zvládnuť.

Medzi najčastejšie rizikové faktory patrí dehydratácia, nedostatočný príjem tekutín, nedostatok zeleniny v potrave alebo nadmerný príjem mäsa.

Bežná lekárska starostlivosť v prípade obličkových kameňov zahŕňa citrát draselný. Štúdie ukázali, že citróny majú priaznivý účinok, pretože sú bohaté na prírodné citráty, takže citrónová šťava môže účinne zabrániť obličkovým kameňom. Lekári túto metódu nazývajú limonádovou terapiou.

Kyselina citrónová zabraňuje tvorbe kameňov a rozpúšťa malé kamene, ktoré môžu nakoniec tvoriť veľký kameň. V prípade vysokého množstva tejto kyseliny v moči je zabránené tvorbe obličkových kameňov.

Kyselina citrónová sa nachádza v nadmerných množstvách v limetkách a citrónoch. Jeho farmaceutická forma, známa ako citrát draselný, je mimoriadne účinná v prípade obličkových kameňov, ale musíte užívať viac ako 12 tabliet denne a táto liečba je dosť drahá.

Ošetrenie, ktoré zdieľame v tomto článku, môže byť ľahko pripravené doma, a to pomôže zlepšiť funkciu obličiek a tiež vám pomôže odstrániť obličkové kamene.

Jediné, čo musíte urobiť, je piť pol šálky čistej citrónovej šťavy každý deň. Keď budete konzumovať potrebné množstvo kyseliny citrónovej, ako keby ste dostali farmakologickú liečbu.

Prajeme dobré zdravie!

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>