Rozlúčte sa s bolesťou kĺbov, nôh a chrbtice týmto osvedčeným protizápalovým kokteilom

Bohužiaľ je bežné, že starší dospelí cítia bolesť chrbta, kolien, nôh a členkov. Platí to najmä pre ľudí, ktorí trávia väčšinu dňa posedením alebo neaktívnym životným štýlom.

V jednom národnom prieskume približne jedna tretina dospelých uviedla, že v posledných 30 dňoch bolesť kĺbov. Mnoho bolestivých kĺbov môže viesť k bolestivým kĺbom vrátane osteoartritídy, reumatoidnej artritídy, burzitídy, dny, kmeňov, výronov a iných zranení.

Väčšina prípadov bolesti chrbta sa vylieči s časom: približne 50% pacientov sa bude cítiť úľava od bolesti chrbta do dvoch týždňov a približne 90% do troch mesiacov bez ohľadu na liečbu. Avšak ľuďom, ktorí chronicky prežívajú bolesti chrbta, môže byť ťažké viesť ich každodenný život, je pre nich ťažké sedieť, ľahnúť si a dokonca vstať.

Pokiaľ ide o bolesť nôh, je často výsledkom opotrebenia, nadmerného používania alebo zranení kĺbov alebo kostí alebo svalov, väzov, šliach alebo iných mäkkých tkanív.

Niektoré typy bolesti nôh sa dajú vystopovať k problémom v dolnej časti chrbtice. A zlá cirkulácia môže tiež viesť k bolesti nôh.

Prihláste sa do nášho bezplatného denného spravodajcu.
Získajte denné tipy na zdravie a exkluzívne ponuky dodávané priamo do vašej doručenej pošty.

Smoothie na zmiernenie bolesti

zloženie:

 • Jeden pomaranč
 • Dva šálky ananásu
 • Dva stonky zeleru
 • Dve hrušky
 • Jeden citrón
 • Jeden palec čerstvého koreňa zázvoru
 • Dva palce surového kurkumy
 • kúsok čierneho korenia
 • 1/2 čajovej lyžičky kokosového oleja

Inštrukcie:

 1. Lúpajte citrón a pomaranč, ako aj zázvor a kurkumu.
 2. Nasekajte ananás a hrušky.
 3. Vložte všetky ingrediencie do mixéra a miešajte vysokou rýchlosťou.
 4. Podávajte a užívajte si okamžite alebo si ich nechajte v uzavretej nádobe až 3-5 dní.

Použitie mixéra zabezpečí, aby vláknina z potravy zostala v šťave. Keby ste mali používať odšťavovač, vlákno by sa odfiltrovalo ako odpad.

Niekoľko štúdií zistilo, že ľudia, ktorí konzumujú stravu s vysokým obsahom vlákniny, majú v krvi nižšie hladiny C-reaktívnych proteínov (CRP). CRP je marker zápalu, ktorý súvisí s chorobami, ako je reumatoidná artritída (RA), srdcové choroby a cukrovka.

Čo každá zložka robí

1. Ananás

Bromelain, účinná látka nájdená v ananáse, je účinný pri zmierňovaní bolesti kĺbov a pri znižovaní zápalu spojeného s artritídou.

Existujú dôkazy, že enzýmy ako bromelaín majú úľavu od bolesti a protizápalové účinky porovnateľné s nesteroidnými protizápalovými liekmi.

2. Pomaranč

Svalové kŕče sú tiež častou príčinou bolesti nôh. Často sa vyskytujú pri nadmernom používaní svalov alebo pri nízkych hladinách draslíka alebo vápnika.

Prihláste sa do nášho bezplatného denného spravodajcu.
Získajte denné tipy na zdravie a exkluzívne ponuky dodávané priamo do vašej doručenej pošty.

Výskum ukazuje, že získanie správneho množstva vitamínu C pomáha pri prevencii zápalovej artritídy a udržiavaní zdravých kĺbov s osteoartrózou (OA).

3. Zeler

Zeler má vysoký obsah vitamínu K. Nedostatočné hladiny vitamínu môžu viesť k abnormálnej mineralizácii chrupavky a kostí. V skutočnosti nízke plazmatické hladiny vitamínu K zvyšujú výskyt prejavov OA v ruke a kolene.

4. Hruška

Vitamín C nachádzajúci sa v hruške znižuje riziko zápalovej artritídy, napríklad reumatoidnej artritídy (RA).

5. Citrón

Citrón tiež obsahuje vitamín C a vitamín E, ktoré sú silnými a nevyhnutnými antioxidantmi.

Chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi a pomáha budovať a udržiavať kolagén a spojivové tkanivo.

Prihláste sa do nášho bezplatného denného spravodajcu.
Získajte denné tipy na zdravie a exkluzívne ponuky dodávané priamo do vašej doručenej pošty.

6. Zázvor

Gingerova najaktívnejšia zlúčenina, známa ako gingerol, má schopnosť bojovať s prostaglandínmi, lipidovými zlúčeninami, ktoré vyvolávajú bolesť.

7. Kurkuma

The Journal of Alternative Complementary Medicine publikoval v roku 2009 štúdiu, ktorá preukázala účinnú zložku pri kurkume na zmiernenie bolesti a zlepšenej funkcii osteoartrózy kolena rovnako ako pri ibuprofene.

Okrem toho sa v štúdii z roku 2006 zistilo, že kurkuminidový kurkumínový extrakt výrazne inhibuje zápal kĺbov a ničenie periartikulárnych kĺbov.

Ak po vyskúšaní tejto šťavy stále pociťujete bolesť a napätie, urobte si čas na hlboké dýchanie a relaxáciu.

Ak trpíte osteoartrózou, k bolesti, ktorú pociťujete v iných kĺboch, môžete pridať ďalší stres. Bolesť kĺbov môžete zmierniť aj cieleným cvičením.

ZDROJ:DailyHealthPost.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>