Rosacea: 6 spôsobov, ako bezpečne liečiť nepekný vzhľad červených líc a červeného nosa

Rosacea je ľahko rozpoznateľné začervenanie, ktoré sa objavuje na koži. Príčina tohto stavu je, žiaľ, neznáma, takže jej liečba môže byť dosť frustrujúca. Lekári vedia, že určité veci majú tendenciu tento problém zhoršovať.
Ak trpíte tým, čo vyzerá ako modrina na tvári, môžete ich minimalizovať pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Nižšie je 6 vecí, ktoré môžete urobiť doma, aby ste znížili výskyt „zlomených krvných ciev“ na tvári.

1. Chráňte svoju pokožku. Podľa Mayo Clinic je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste minimalizovali vzhľad svojej rosacea, chrániť pokožku pred slnkom. Ak idete von, uistite sa, že ste na opaľovacom kréme s obsahom SPF 30 alebo vyšším. Noste klobúk a vyvarujte sa slnečného žiarenia medzi 10:00 a 16:00. Zdravotnícke správy Dnes ľuďom pripomínajú, aby si v zime obliekli šatku alebo lyžiarsku masku, keď ste vonku v chlade a vetre.

2. Buďte opatrní. Koža je veľmi citlivá, takže WebMD hovorí, že pre citlivú pokožku používa jemné čistiace prostriedky na tvár a výrobky na starostlivosť o pleť. Nepokúšajte sa trieť alebo sa dotýkať tváre.

3. Vyhnite sa spúšťam. Správy upozorňujú pacientov, aby sledovali svoje spúšťače, a potom by sa mali vyhnúť tomu, aby sa im vyhli. Kofeín, korenené jedlo a alkohol sú niektoré z najbežnejších spúšťačov, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

4. Masírujte svoju tvár. Klinika Mayo hovorí, že denná masáž tváre pomocou špičiek prstov a začínajúcich uprostred tváre a práca smerom von môže pomôcť zmierniť zápal ružovky.

5. Choďte na elektrický prúd. Ak sa potrebujete oholiť, spoločnosť Medical News Today odporúča používať elektrický holiaci strojček. Bude to menej dráždivé pre vašu pokožku ako britva.

6. Zvládajte stres. Medical News Today a WebMD hovoria pacientom, aby sa vyhli stresu, pretože to môže spôsobiť ohniská. Môžete skúsiť cvičiť jogu, tai-chi, hlboké dýchanie alebo meditáciu, aby ste zmiernili stres.

ZDROJ:naturotheek.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>