Ricínový olej je právom nazývaný jedným z najlepších kozmetických prípravkov, ktorý by mala mať každá žena v kúpeľni, presvedčí vás o tom 20 dôvodov

Musí byť vo vašej lekárni!

Ricínový olej môže byť právom nazývaný jednou z najlepších kozmetických prípravkov. Dlho sa používa v starostlivosti a zlepšovaní pohody. Ricínový olej nie je návykový. Je tiež hypoalergénny. Tento liek možno skutočne nazvať zázračným. A to všetko vďaka jeho nádherným liečivým vlastnostiam.

Preto by ste mali určite naplniť vašu lekárničku ricínovým olejom.

Ricínový olej: 20 dôvodov, prečo ho používať častejšie

1) Na ošetrenie rezov a odrenín

Vďaka svojim antimikrobiálnym a protizápalovým vlastnostiam je ricínový olej obsiahnutý vo Vishnevskom masti. Aplikuje sa na postihnutú pokožku. Nie je možné obviazať alebo nalepiť boľavé miesto.

2) Zmäkčenie kureniec a „kureniec“ a zmiernenie bolesti v nohách

V tomto prípade, dvakrát týždenne, alebo podľa potreby, môžete si trieť nohy pred spaním s ricínovým olejom a potom nosiť bavlnené ponožky. Ráno sa pokožka stáva mäkkou, zamatovou, pocit únavy a bolesti zvyčajne úplne zmizne.

3) Pre zdravé vlasy

Ricínový olej stimuluje rast vlasov, znižuje vypadávanie vlasov a posilňuje korene. Ricínový olej tiež dobre funguje v oblastiach, ktoré sú postihnuté alopéciou.

4) Zbaviť sa zápchy

Jedna čajová lyžička (alebo 2 kapsuly) ricínového oleja uvoľní črevá do pol hodiny. Buďte opatrní: predávkovanie je veľmi nebezpečné, prejavuje sa nauzeou, vracaním a závratmi.

5) Na zmiernenie bolesti svalov

Po intenzívnom tréningu rozotrite olej na svaly trením, čím sa zlepší krvný obeh a zmierni bolesť. Pre extra hojivé a upokojujúce účinky zmiešajte s mäsom z mäty piepornej.

6) Na zmiernenie bolesti kĺbov

Kyselina ricínolejová v zložení ricínového oleja má decongestantný účinok na lymfatický systém, ktorý je zodpovedný za vylučovanie odpadových produktov z tkanív organizmov.

7) Na odstránenie kožných problémov

Vďaka svojim antimikrobiálnym a protizápalovým vlastnostiam olej priaznivo ovplyvňuje pokožku – odstraňuje papilomóny, akné a bradavice. V jednej štúdii sa zistilo, že ricínový olej môže mať pozitívny vplyv na liečbu dermatitídy z povolania.

8) Pre nespavosť

Hovorí sa, že použitie malého množstva ricínového oleja na viečka vám môže pomôcť zaspať oveľa rýchlejšie. Ricínový olej prispieva k hlbšiemu a dlhšiemu spánku.

9) Na liečenie hubových ochorení

Ricínový olej zvláda plesňové ochorenia. Olej zahrejte, aplikujte na postihnuté miesto pred spaním a nechajte ho cez noc.

10) Na zvlhčenie pokožky

Hydratačný krém na pokožku. Mastné kyseliny v ricínovom oleji vyživujú a hydratujú suchú pokožku, ľahko prenikajú do kožného tkaniva. Stačí trieť lyžičku dlaní a aplikovať na kožu.

11) Na odstránenie škvŕn

Vďaka svojim antimikrobiálnym a protizápalovým vlastnostiam má ricínový olej priaznivý vplyv na vady, akné a bradavice. Ricínový olej môže mať pozitívny účinok pri liečbe profesionálnej dermatitídy.

12) Ako konzervačný prostriedok na potraviny

Sušené obilné výrobky môžu byť potiahnuté ricínovým olejom, aby sa chránili nielen pred znehodnotením, ale aj aby ich chránili pred choroboplodnými zárodkami a škodcami.

13) Ako mazivo

Ak máte predmety vo vašej domácnosti, ktoré potrebujú mazanie (vrzanie pánty, nožnice a mlynčeky na mäso), ricínový olej funguje v pohode. Ricínový olej vďaka svojej stálej viskozite nemrzne, takže môže byť účinný pri vysokých a nízkych teplotách.

14) Na posilnenie nechtovej platničky

Ak máte krehké nechty, namažte ich raz denne ricínovým olejom. Pomôže nielen posilniť nechty, ale pomôže aj zmäkčiť pokožku a hrubú pokožku na stranách nechtovej platničky.

15) Na rast rias a obočia

Na zlepšenie rastu mihalníc a obočia ich namažte ricínovým olejom. Nezabudnite odstrániť zvyšný olej. Urob to každý druhý deň. Za mesiac budú mihalnice dlhšie, hrubšie a nadýchané.

16) Pre delené konce

Použite ricínový olej na koncoch vlasov asi na pár centimetrov dĺžky každý druhý deň. Pomáha zvlhčovať vlasy a dodáva mu zdravý lesk.

17) Pre črevné zdravie

Miešaním iba jednej čajovej lyžičky oleja s pomarančovým alebo brusnicovým džúsom denne môžete podporiť črevá. Je však dôležité, aby ste to nepreháňali, pretože ricínový olej je prírodným preháňadlom.

18) Pre akné

Je známe, že ricínový olej nielen znižuje zápal, ale tiež zabíja baktérie spôsobujúce akné a čistí pokožku rýchlejšie. Najlepšie výsledky dosiahnete pred spaním.

19) Ricínový olej – najlepší asistent v boji proti obezite

Pomáha normalizovať trávenie. Má závažný laxatívny účinok. Vylučuje toxíny, toxíny a škodlivé látky. Okrem toho stopové prvky ricínového oleja nasýtia telo zdravými tukmi.

20) Ricínový olej je skvelý na boj proti lupinám

Infúziu nechtíka a ricínu je potrebné zmiešať len v rovnakom pomere. Zmes sa aplikuje na vlasy, roztiera sa. Lupiny zmiznú navždy po niekoľkých aplikáciách!

ZDROJ:babushkinysekretiki.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>