Recept od babičky na cibuľový sirup, ktorý vám pomôže rýchlo zahnať chrípku

Ako vyrobiť cibuľový sirup, ktorý nám pomôže bojovať proti chladnutiu? Recept na cibuľový sirup už poznali naše babičky. Napriek silnéj vôni, ktoré nevyhovuje všetkým, cibuľa bola jedným z najbežnejších domácich liekov na prechladnutie a chrípku. Keď je naše telo oslabené a my začneme chorieť, môžeme dostať sa z mnohých liekov z lekárne. Farmakológia dnes je veľmi rozvinutá, my dostaneme pilulky pre všetky choroby, ktoré nás mučia počas choroby. Stojí za to vynaložiť na ne peniaze, ak vyliečia len príznaky a nie príčiny? Možno je lepšie skúsiť staré osvedčené opatrenia, ktoré sa používajú už tisíce rokov. Dajte im šancu, a ukáže sa, že nielen ušetríte peniaze na lieky, ale aj rýchlo sa budete cítiť lepšie.

Cibuľový sirup na prechladnutie

Cibuľa je jednou zo základných zeleniny našej stravy. Používame ho rôznymi spôsobmi. Pridávame polievky a iné jedlá a dokonca aj jesť surové, napríklad v šalátoch. A čo viac, je to veľmi zdravá zelenina, ktorej zdravotné vlastnosti sú známe už stovky rokov. Dlhá svojimi vlastnosťami predovšetkým prítomnosti jednej látky, ktorou je síra. Má antibakteriálneprotizápalové a antioxidačné vlastnosti.

To však nie je všetko. Cibuľa je tiež veľké množstvo vitamínov, ako je A, B, C a E. Najmä nájdeme veľa svojho vitamín A a C, ktorý posilňuje náš imunitný systém a pomôže nás chrániť pred ochorením.

Na rozdiel od mnohých špecifikácií, ktoré len eliminujú bolesti hlavy alebo dráždia nádchu, cibuľa má antibiotickú aktivitu, takže okrem pôsobenia na príznaky pracuje aj na ich príčine. To nám umožňuje rýchlejšiu obnovu.

Funguje to ako expektorant, takže pomáha odstrániť hlien. Pomáha pri mokrom a suchom kašli. Tiež pôsobí protizápalovo, takže dokáže liečiť hrdlo zo strep krku alebo tonzilitídy. Pracuje tiež na všetkých infekciách horných dýchacích ciest. Tiež pomáha s nasiaknutým nosom a vyčistí nos.

Už vieme, ako môže cibuľka pomôcť pri boji s prechladnutím. Pozrime sa, ako si vyrobiť cibuľový sirup a je to veľmi jednoduché. Deti a dospelí ju môžu používať. Dokonca ho môžete profylakticky použiť na zvýšenie imunity organizmu. Nezabúdajte, že cibuľový sirup môže byť uložený v chladničke dlhšie ako dva týždne.

prísady:

  • 2 cibuľa
  • cukor

príprava:

Príprava je veľmi jednoduchá a pre základnú receptáciu stačí len cibuľa a cukor. Cibuľu treba olúpať a jemne nakrájať. Potom ju dajte do nádoby a vysypte cukor. Najlepšie je to urobiť vo vrstvách, malá cibuľa, potom cukor a cibuľa skončí. Zavrite nádobu a nechajte ju päť hodín. V tejto dobe cibuľa uvoľní šťavu, čo je náš sirup. Vypustíme sirup cez gázu a vložíme ju do chladničky.

dávkovanie:

Teraz môžete jesť 2-3 lyžičky sirupu denne. Avšak, ak máte v úmysle dať to dieťa v takejto situácii by stále mala poradiť so svojím lekárom, ak je dieťa malé. Môžete do neho pridať med, aby ste zlepšili jeho chuť. Ak chcete posilniť svoju výkonnosť, môžete do neho hodiť pár strúčikov drveného cesnaku, ktorý je tiež prírodné antibiotikum.

 

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>