Recept na rýchlu domácu pečeňovú paštétu, zvládne ju aj úplný začiatočník

Recept na domácu pečeňovú paštétu je veľmi jednoduchý. Žiadne konzervačné alebo aromatické prísady. Iba pečeň a korenie, ktoré sa nám páčia. Vďaka tomu môžeme získať chuť, ktorá nám najviac vyhovuje. Môžeme tiež pridať kúsky zeleniny, napríklad cibuľu alebo papriku, ak sa nám ich páči. Príprava paštéty je tiež rýchla. Ak ste to nikdy neurobili, odporúčame vám ju vyskúšať.

Suroviny:

 

  • 250 g bravčovej pečene
  • 1 cibuľu
  • 2 strúčiky cesnaku
  • cca 1 lyžice rastlinného oleja
  • 100 ml vývaru (nemusí byť)
  • soľ a korenie
  • brusnicovou marmeládu “na zakrytie”.

Postup:

Najprv odblaňte pečeň, prípadne ju zbavte žlčovodov a opláchnite. Ak ju nespracovávate hneď ten istý deň, čo ste ju kúpili, môžete ich naložiť na niekoľko desiatok minút do mlieka. Budú mať potom jemnejšiu chuť.

Hneď ako pečeň vyberiete z mliečneho kúpeľa, osušte ju a následne nakrájajte na menšie kúsky.

Cibuľu nakrájajte najemno a cesnak prelisujte. Na panvici alebo v hrnci rozohrejte trochu oleja a cibuľu aj cesnak na ňom opražte. Hneď ako začne cibuľa a cesnak zlatnúť, pridajte nakrájanú pečeň.

Restujte zo všetkých strán, aby bola pečeň hotová, ale príliš sa nevzďaľujte od sporáka, aby sa pečeň nezačala pripekať, ľahko potom sčernie a tým by sa samozrejme výsledná chuť značne poškodila. Ak by sa začala pečeň predsa len pripekať, môžeme priliať trochu vývaru a nechať ho vyvariť.

Keď je pečeň dostatočne prepečená, odložte z ohňa a nechajte vychladnúť. Medzitým ju môžete dostatočne osoliť a okoreniť. Samozrejme, soliť sa ešte surová nemôže, stvrdla by. Keď pečeň úplne vychladne, presuňte ju do hrnca alebo misy a rozmixujte ju, aby zmes získala hladkú konzistenciu.

Poháre si dôkladne vymyte, ideálne aj vysterilizujte a usušte. Do takto pripravených nádob vložte pripravenú paštétu asi do troch štvrtín objemu.

Poháre dôkladne uzavrite a uchovávajte v chladničke.

Máte hotovo!

Paštétu treba skonzumovať do dvoch týždňov, pre väčšiu trvanlivosť je lepšie ju zavariť. Prajem dobrú chuť!

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>