Recept na jogurtový koláč s čerešňami, vydarené občerstvenie ku kávičke

Recept na čerešňový koláč je ideálny pre občerstvenie. Keď je ešte veľa času pred obedom a žalúdok už žiada o „vyplniť“, potom je to čerešňový koláč a šálka kávy, ktoré je ideálnym riešením problému.  A to všetko preto, že cesto na jogurte a čerešne ako plnka robia koláč jemne kyslý a výživný pre telo. A práve toto poskytuje telu energiu a pracovnú kapacitu po celý deň. Ale ak si myslíte, že môže pripraviť želé koláč na kefíre iba skúsená kuchárka, potom sa veľmi mýlite. Každý ho zvládne.

Recept na koláč s čerešňami na jogurte

Na prípravu koláča s čerešňou je potrebné pripraviť takéto výrobky:

  • Pšeničná múka – jedna pohár
  • Kefír akýkoľvek obsah tuku – jeden pohár
  • Vajcia – 3 kusy
  • Čerstvé alebo mrazené čerešne – 200 gramov
  • Prášok na pečenie na cesto – jeden a pol čajových lyžičiek
  • Práškový cukor – jeden pohár
  • Maslo – jedna čajová lyžička

Postup:

Zapnite rúru tak, aby sa ohriala až na 180 stupňov. Cherry musí byť bez kôstiek a prebytočnej kvapaliny. Tak ho vložte do šľahača alebo sitka. To zabezpečí suchý a estetický vzhľad koláča, nenechá ho veľmi namočený. Vezmite vajcia s cukrom asi dve minúty šľahajte. Dlhšie to nie je nutné, pretože to nie je suché cesto. Pridajte jogurt do vaječnej zmesi a dôkladne premiešajte. Preosiate cez sito múku a prášok do pečiva, aby sa lepšie premiešali. Pridajte do kvapaliny. Cesto by malo mať konzistenciu podobnú ako na palacinky. Preto niekedy musíte dať trochu viac múky, ako je uvedené v receptúre. Okrem prášku na pečenie môžete použiť aj sódu (1 čajovú lyžičku). Nalejte cesto na plech, ktorý bol predtým naolejovaný. Ak nie je čerešňa veľmi sladká, môžu byť posypané cukrom. Ozdobte nimi vrch koláča. Pošlite takmer pripravený koláč do rúry na 40-45 minút. Tento čas stačí na to, aby bol čerešňový koláč pripravený na jedenie.

Existujú však niektoré nuansy, ktoré ovplyvňujú trvanie pečenia. Koniec koncov, nie všetci majú rovnakú rúru. Preto skôr ako vyberiete pečenie, prepichnite ho drevenou tyčinkou. Ak je suchý, potom jogurtový koláč sa môže podávať na tanier.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>