Recept na fantastický čaj zo zázvoru: rozpúšťa obličkové kamene, čistí pečeň a zabije rakovinové bunky

Čaj pozostáva zo zázvoru, ktorý ho robí silným vďaka svojim antibakteriálnym, protiparazitickým a protizápalovým vlastnostiam. Zázvor v tomto čaji pomáha zmierňovať bolesť, zlepšuje trávenie a imunitný systém v tele a tiež dokázal, že bojuje proti kardiovaskulárnym ochoreniam.

Šálka ​​zázvorového čaju vám môže pomôcť rýchlo prekonať zdravotné problémy, ako je napríklad astma. Je to bohatý zdroj horčíka, vitamínu C a rôznych minerálov, ktoré ho robia vhodným na udržanie celkového zdravia v dlhodobom horizonte. Okrem toho je zázvorový čaj tiež užitočný na čistenie pečene a rozpúšťanie obličkových kameňov.

Niektoré nedávne štúdie tvrdia, že zázvorový čaj môže zabiť rakovinové bunky bez narušenia procesu zdravého množenia buniek v našom tele.

Zdravé prínosy zázvoru

Zázvorový čaj má obrovské zdravotné výhody. Je populárny v alternatívnej medicíne a používa sa pri riešení mnohých zdravotných problémov. Tu je zoznam chorôb, ktoré možno vyliečiť jednoduchým zázvorovým čajom.

Je známe, že zázvorový čaj je účinnou liečbou vírusových ochorení, ako je bežná chrípka, chrípka a herpes.

Zachováva zdravé srdce a pomáha predchádzať riziku mŕtvice.

Zázvorový čaj sa tiež používa na liečbu bolesti hlavy a bolesti svalov vďaka svojim analgetickým vlastnostiam.

Zázvorový čaj pozostáva z obrovských množstiev antioxidantov, ktoré pomáhajú zlepšiť imunitu a bojovať proti infekciám.

Zázvorový čaj má otepľovacie vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť krvný obeh a udržiavajú adekvátnu zásobu vitamínov, minerálov a kyslíka do rôznych častí tela.

Zázvorový čajový recept

Zložky týchto receptov by mali byť k dispozícii vo vašej kuchyni, a preto môžete tento čaj urobiť kedykoľvek.

Budete potrebovať:

  • Med – 1 polievková lyžica
  • Kokosové mlieko – 2 polievkové lyžice
  • Kurkuma prášok ¼ lyžičky
  • Zázvorový prášok – ¼ lyžičky
  • Voda – 1 šálka

Príprava:

Vezmite 1 pohár vody a zahrejte na nízkej teplote. Akonáhle sa voda začne variť, pridajte kurkuma a zázvorový prášok. Nechajte ich vrieť aspoň 7 minút. Odstráňte a pridajte 2 lyžice kokosového mlieka. Preceďte a pridajte 1 polievkovú lyžičku medu. Váš zázvorový čaj je pripravený!

Vychutnajte si svoj drink. Môžete piť tento zázvorový čaj každý deň. Ak nechcete pravidelne piť, potom ho aspoň použite v zimnej sezóne, aby ste sa vyhli sezónnym zdravotným problémom. Zázvorový čaj vás udrží zdravý a  budete chránený pred infekciou.

ZDROJ.headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>