Ráno je múdrejšie večera, ale to neplatí vždy, niektoré raňajšie rituály je lepšie spraviť večer

Poznáte porekadlo? Ráno je múdrejšie večera, ale to neplatí vždy. Niektoré aktivity je predsa len lepšie urobiť večer.

Ak začnete robiť nasledovné veci večer pred spaním, zlepší sa váš spánok a následne aj ďalšie ráno. Pozrite sa spolu s nami, čo všetko zvykneme robiť v zlom čase.

Vetrajte miestnosť

Mnohí z nás sú zvyknutí ráno po celej noci byt poriadne vyvetrať, aby sme dostali čo najviac čerstvého vzduchu. Pravdou je, že pre nás je lepšie vyvetrať pred spaním. Ľudské telo je zložené z bieleho a hnedého tuku. Hnedý tuk pomáha s termoreguláciou tela a je zdrojom energie. Biely tuk je dobre známa súčasť nášho tela, ktorá sa usádza na tých najmenej želaných miestach. Viaceré testy však potrvdili, že biely tuk sa dokáže zmeniť na hnedý vďaka pôsobeniu chladu. Preto si pred spaním dobre vyvetrajte a nechajte vaše telo spaľovať tuky za vás.

Horúca sprcha

Aj vy sa ráno radi sprchujete horúcou vodou, aby ste sa lepšie zohriali? Nie je to najlepší nápad, pretože teplá sprcha pôsobí na naše telo ako uspávací prostriedok. Horúca voda je pre vás oveľa lepšia večer, pretože vďaka nej oveľa rýchlejšie zaspíte. Vaňa plná horúcej vody je skvelá v boji s nespavosťou.

Večerné jedenie ovocia

Množstvo ľudí rado začína svoj deň misou plnou ovocia, pretože si myslia, že z nej dostanú množstvo energie. Existuje však zopár druhov ovocia, ktoré je lepšie konzumovať večer. Ak budete jesť dve kivi hodinu pred spaním po celý mesiac, zaspíte oveľa rýchlejšie a váš spánok bude pokojnejší. Postarajú sa o to vitamíny E a C. Nevymieňajte však kivi za citrón, toto ovocie bude mať na váš organizmus opačný efekt.

Konzumácia čerešňového džúsu

Ak chcete mať dlhý a kvalitný spánok, vypite večer dva poháre čerešňového džúsu. Skúsiť môžete aj večeru obohatenú o morské riasy. Obe obsahujú látky, ktoré predĺžia čas vášho spánku.

Česanie vlasov

Večerným česaním vlasov odstránite odumreté bunky, prach a mastnotu. Kefou na vlasy si môžete dopriať aj jemnú masáž hlavy, ktorá vám pomôže priniesť viac kyslíka a živín do vašich končekov. Navyše budú vaše vlasy v lepšej kondícii ráno, čo vám pomôže ušetriť drahocenný čas.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>