Rady na nezaplatenie: 5 zaujímavých nápadov použitia obyčajnej kuchynskej soli v domácnosti

Každý z nás má soľ v našej kuchyni. Okrem korenia do jedla, môže byť použitá v mnohých iných spôsoboch. Dnes vám ukážeme päť spôsobov, ktoré môžete použiť.

1. Odstránenie zápachu z topánok

Skutočnosť, že naše nohy sa potia, je úplne normálna. Ak s tým máme prílišný problém, stojí za to zvážiť zmenu ponožiek a topánok za prírodné materiály, ktoré prenikajú vzduchom. Tento problém môžeme riešiť aj so soľou. Dajte si soľ do topánok cez noc a ráno vysypte. Soľ absorbuje prebytočnú vlhkosť a zabíja baktérie, ktoré sú zodpovedné za nepríjemný zápach.

2. Cesta pre mravce

Máte problém s mravcami, ktorí sa snažia dostať do vášho domova? Zmiešajte jednu časť soli a štyri časti vody a potom nastriekajte miesto, kde sa nachádzajú. Môžete na ne tiež rosypať soľ.

3. Oheň na panvici

Niečo, čo varíte, sa vznietilo? Nikdy na ňu nelejte vodu, všetko sa začne rozprašovať, všetko sa znečistí a spáli. Najlepší spôsob, ako uhasiť takýto horúci tuk je naplniť soľou.

4. Odstránenie zápachu z rúk

Nepáči sa vám, keď vaše ruky voňajú zle, napr. Ryby? Na odstránenie tohto zápachu použite soľ. Jednoducho ich jednu minútu vydrhnite soľou rovnako ako mydlo.

5. Odstránenie kobercových škvŕn kobercom

Máte na koberci škvrnu od tuku alebo červeného vína? Pokropte ho čo najviac, potom vysypte veľké množstvo soli na škvrnu a nechajte niekoľko hodín pôsobiť. Nakoniec, vysajte ho.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>