Protizápalové kokosové a sladké zemiakové muffíny so zázvorom, kukuricou, škoricovým a javorovým sirupom

Vedieť, že lahodné pečivo, ktoré všetci milujeme, môže byť zdravé súčasne, je veľmi uspokojujúce.

Ak sa vyhnete všetkým zápalovým zložkám, ako sú rafinované cukry, spracovaná pšenica a rastlinné oleje a nahradíte ich protizápalovými prísadami bohatými na živiny, získate zdravé a chutné jedlo, ktoré energizuje vaše telo a podporuje všeobecné zdravie.

Recepty, ktoré odporúčame, obsahujú sladké zemiaky, ktoré sú vysoko výživné a bohatým zdrojom antioxidantov, minerálov a vitamínov. Podľa lekárky Laury Floresovej zo San Diega:

„Sladké zemiaky majú vysoký obsah vitamínu A, vitamínu B5, B6, tiamínu, niacínu, riboflavínu a vďaka svojej oranžovej farbe majú vysoký obsah karotenoidov. Okrem toho sú bez tuku, relatívne málo sodíka a majú menej kalórií ako biele zemiaky – aj keď majú viac cukru. „

Tiež „kvôli farebným pigmentovaným vitamínom majú sladké zemiaky vysoký protizápalový účinok.“

Navyše, sladké zemiaky nespôsobujú zvýšenie krvného cukru, ale naopak vám pomôžu získať stále množstvo energie aj v prípade diabetu 2. typu. Flores vysvetľuje:

„Sladké zemiaky – na rozdiel od iných škrobových potravín, ktoré zvyšujú hladinu cukru v krvi rýchlo po tom, čo sa spotrebúvajú z dôvodu ich metabolizmu na cukor, pomôžu udržiavať hladinu cukru v krvi.   

Na druhej strane kokosová múka je zdravou náhradou bežnej múky, ktorá reguluje cholesterol, zatiaľ čo kurkuma a zázvor bojujú proti zápalu, nižšiemu riziku rakoviny, bojujú proti baktériám a zabraňujú vírusom.

Kokosové mlieko má vysoké zdravé stredne dlhé reťazce mastných kyselín, ktoré zvyšujú metabolizmus a podporujú úbytok hmotnosti. Je tiež bohatý na vitamíny a minerály, ako vitamíny C, E a B-komplex, železo, selén, vápnik, horčík a fosfor.

Zdravé a chutné muffíny na báze rastlín

zloženie:

 • 1 malý organický sladký zemiak, pražený
 • ¾ šálky organického kokosového mlieka
 • 2 polievkové lyžice organický olivový olej
 •  3 polievkové lyžice mleté ​​ľanové semienko v ½ šálke vody
 • 1 šálka organickej hnedej ryžovej múky
 • ¼ šálky organickej kokosovej múky
 • ½ šálky čistého javorového sirupu alebo nepasterizovaného medu
 • 1 polievková lyžica prášok na pečenie
 • ½ lyžičky Himalájskej soli
 • 1 lyžička mletej kurkumy
 • ⅛ papriky na zem
 • 1 polievková lyžica mletej škorice
 • 1 lyžička mletého zázvoru

Postup:

Predhrejte rúru na 200 stupňov. Spravte niekoľko jamiek v koži sladkého zemiaka pomocou špízu a umiestnite ho na plech na pečenie. Pečte asi pol hodinu.

Keď sú mäkké, nakrájajte sladké zemiaky na polovicu, nechajte vychladnúť a vyberte vnútro zemiaka a vložte ich do veľkej misy. Pridajte ľanové semienko, kokosové mlieko, olivový olej a javorový sirup.  Zmiešajte suché zložky v inej miske a pridajte ich do predchádzajúcej zmesi.

Namažte muffinové formy s kokosovým olejom, rovnomerne nalejte cesto a pečte asi pol hodiny.

Užite si to!

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>