PRÍRODNÉ SFARBENIE VLASOV POMOCOU KOKOSOVÉHO OLEJA A ZMESI CITRÓNOV!

Šedivé vlasy môžu byť tou najhoršou nočnou morou; je to prirodzený proces, ktorý sa objavuje so starnutím, ale počet mladých ľudí a dokonca aj dospievajúcich postihnutých týmto problémom sa významne zvyšuje. Pramene vlasov šednú vďaka malému množstvu melanínu, čo je pigment zodpovedný za prirodzenú farbu vlasov. Tieto pigmentové bunky sa nachádzajú v spodnej časti každého vlasového folikulu, ktorý je zodpovedný za farbu vašich vlasov. Bohužiaľ, proces melanocytov sa s pribúdajúcim vekom spomaľuje a telo pomaly prestáva vytvárať melanín. Okrem toho sa verí, že predčasné šediny sú spôsobené hlavne genetickými faktormi .

Napriek tomu môže problém spôsobiť aj mnoho ďalších faktorov, ako sú hormonálne výkyvy, znečistenie, nesprávna strava, prílišné používanie vlasových výrobkov, stres, pitie a fajčenie. Niektoré zdravotné ťažkosti môžu byť zodpovedné za stavy, ako sú poruchy štítnej žľazy, infekcie dutín a chronické prechladnutie. Najskôr by ste sa mali pokúsiť upraviť svoje sivé vlasy posúdením hlavnej príčiny a prijatím nového životného štýlu .

V súčasnosti je na trhu k dispozícii celá škála vlasových produktov a farieb, ktoré môžu sivé vlasy zafarbiť. Len málo z nich sa považuje za efektívnych, ale sú dosť drahé a väčšinou obsahujú toxické chemikálie, ktoré môžu byť veľmi škodlivé pre vaše zdravie. Farbiť vlasy je veľmi ľahké; to však funguje iba dočasne a opakovanie procesu každý mesiac je veľmi únavné a nepohodlné a tiež ďalej poškodzuje vlasy. Preto; mali by ste prestať používať také vlasové výrobky naplnené škodlivými chemikáliami a namiesto nich začať používať niektoré prírodné náhrady. Okrem toho musíte zahrnúť zdravú výživu s vysokým obsahom vitamínov, minerálov a živín.

Tento domáci liek sa vyrába veľmi ľahko. Musíte len postupovať podľa týchto jednoduchých pokynov.

Potrebujete toto:

  • 2 lyžice citrónu (bio citrónová šťava)
  • Kokosový olej lisovaný za studena (množstvo závisí od dĺžky vašich vlasov).

Výhody oboch zložiek: Dve zložky použité v tomto lieku sú jedny z najdostupnejších a najcennejších darčekov v prírode.

Kokosový olej

Jedným z najkompetentnejších prírodných liekov na zvrátenie sivých vlasov je bežné používanie čistého kokosového oleja. Je považovaný za najlepší olej na prenikanie do vlasových folikulov; putuje cez vlasovú kutikulu, aby napravila poškodenie. Kokosový olej má schopnosť posilňovať korene a vlasy, pretože je bohatý na kyselinu laurovú a mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom, o ktorých sa preukázalo, že majú silné antimikrobiálne vlastnosti. Je tiež bohatý na antioxidanty a pomáha znižovať stratu bielkovín vo vlasoch. Tento olej je ultra zvlhčujúci a vyživujúci. Pravidelná konzumácia kokosového oleja vylieči vaše poškodené vlasy, stav pokožky hlavy, podporí ich rast a vylúči šediny.

Citrónová šťava

Obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, vitamínu B, fosforu a fytonutrientov, ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Citrónová šťava je kyslej povahy, ktorá je účinná pri čistení pokožky hlavy, čím sa zbavuje odumretých buniek. Môže vaše vlasy vyživiť a vylúčiť ich šedivé. Posilňuje tiež vlasové folikuly, a tým znižuje vypadávanie vlasov.

Príprava:

Krok 1

Vezmite do misky 2 lyžice kokosového oleja; v závislosti od dĺžky a hrúbky vlasov.

Krok 2

Vezmite čerstvý citrón, vytlačte šťavu do misky obsahujúcej kokosový olej.

Krok 3

Použite vidličku a zmes miešajte, až kým z nej nevznikne hladká zálievková hmota.

Krok 4

Vlasy si rozdeľte na malé časti a zmes naneste cez vlasy. Niekoľko minút ich jemne masírujte. Zmes nechajte hodinu pôsobiť na pokožke hlavy a vstrebať ju, alebo ju môžete nechať pôsobiť cez noc. Potom ho umyte jemným šampónom.

Tento proces musíte opakovať raz týždenne, aby ste dosiahli rýchle viditeľné výsledky. Pravidelné používanie tohto riešenia tiež pomôže natrvalo zbaviť lupín.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>