Pripravte si zdravý likér. Skvele vyrieši problémy s obličkami, pečeňou a žalúdkom

Detoxikuje pečeň, stimuluje funkciu žlče, znižuje cholesterol a alergické príznaky, ale môže byť tiež veľmi účinný počas menopauzy. Odporúča sa liečiť púpava v apríli, aby ste sa mohli ľahko zbaviť toxínov, ktoré sa ukladajú v zime. V týchto prípadoch môžete získať potrebné množstvo takmer kdekoľvek vo voľnej prírode, ale dávajte pozor, aby ste netrhali z cesty a hľadali čistú oblasť.

Je možné použiť všetky časti rastliny. Odporúča pri problémoch s cukrovkou a žalúdkom, ale je tiež účinným čističom krvi a metabolickým regulátorom. Púpava je bohatá na vitamíny, preto sa odporúča miešať ju s jarným šalátom alebo ju pridať do ranného smoothie. V tomto prípade, najmenej jeden týždeň na jar, jesť zelený kokteil na raňajky, vynikajúci čistiaci a regeneračný liek.

Púpavový kvet: pomáha trávenie, je účinný pri čistení krvi, ale tiež sa odporúča pre kašeľ. Sušený koreňový vývar sa odporúča pri problémoch s pečeňou, obličkami a lymfatikou, akné, reumatizme, hepatitíde, zápche, cystách, nádoroch.

 

Urobme si púpavový sirup!

zloženie:

  • 400 gramov kvetov púpavy
  • 4 plátky citrónov
  • 4 pomaranče nakrájané na plátky
  • 3 litre vody
  • 2 šálky cukru

príprava:

Púpava dôkladne umyte a potom vložte do vody s plátkami pomaranča a citróna. Nechajte stáť 24 hodín, potom pridajte 2 šálky cukru a priveďte do varu, za stáleho miešania. Keď šťava začne zhusťovať, vyberte z tepla a vložte do sterilizovaného pohára. Veľmi účinný pri prechladnutí a bronchitíde.

Ako sa používa sušený

Pridajte do šálky vody čajovú lyžičku sušeného koreňa púpavy a listov. Nechajte niekoľko minút variť a potom nechajte 10 minút odstáť. Prefiltrujte a skonzumujte podľa možnosti bez sladenia. Vypijme tri šálky tohto odvaru denne.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>