Pripravte si domácu omáčku Pesto. Nebude len chutná, ale aj zdravá, podporíte detoxikáciu, zvýšite si imunitu a znížite telesnú hmotnosť

Vedeli ste, že pesto je zdravým doplnkom ľubovoľnej stravy? Ponúka množstvo živín a pôdu chutí, ktoré iné omáčky nemajú. Ako ďalší bonus je tiež mimoriadne všestranný, pretože sa dobre spája s cestovinami, toastmi, sendvičami a rezancami. Dokonca je výborné na toppingi, pečené a atď.

Basil je jedným z najzdravších a najsilnejších zložiek pesto. Je to protizápalová rastlina, ktorá je nabitá antioxidantmi, ktoré zmierňujú bolesť, posilňujú imunitný systém, chráni pečeň, znižuje stres a dokonca zabraňuje cukrovke a rakovine. Má silný výživový profil obsahujúci vitamíny ako vitamín A, vitamíny B, vitamín C, vitamín D a minerály ako vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, selén, zinok, meď, mangán a mnoho ďalších.

Existuje však jeden problém s pesto. Väčšina receptov si vyžaduje parmezán, čo ho robí nevhodným pre ľudí s alergiami a citlivosťami na mlieko alebo kazeín, ako aj pre vegánov. Pesto, ktoré sa nachádza na trhu, tiež pravdepodobne obsahuje umelé prísady a konzervačné látky, ktoré sú škodlivé pre celkové zdravie.

Týmto sa hovorí, že je viac než zrejmé, že robiť si vlastné peso je ďaleko lepšou voľbou! Ak máte záujem stimulovať detoxikáciu, posilňovať imunitu, znižovať telesnú hmotnosť a vo všeobecnosti kontrolovať svoje zdravie, vyskúšajte nasledovné domáce pesTo!

Super Greens Pesto Sauce

Kľúčovou zložkou tejto Super Greens Pesto Sauce je Organifi Green Juice. Je vyrobený z vysoko kvalitných zelených potravín, ktoré dokážu zvýšiť vašu energetickú hladinu, dodávať vášmu telu živiny, vyrovnávať vaše hormóny v celkom prirodzenom spôsobe, hydratovať a revitalizovať vás, podporiť vaše duševné zdravie, zmierniť stres , alkalizovať vaše telo a podporovať zdravú detoxifikáciu. Obsahuje až 11 superfoods, vrátane moringa, citrónu, spiruliny, mäty a kurkumu.

Len si predstavte všetky tieto prínosy z niekoľkých kúskov tejto zdravej omáčky!

Na čo čakáš? Získajte fľašu organickej zelenej šťavy, skúste tento recept a doprajte si chutné, výživné a zdravé pesto Super Greens Pesto.

Super Greens Pesto Sauce

zloženie:

  • 2 šálky čerstvej bazalky
  • 3 veľké cesnakové strúčiky
  • 3-4 lyžice výživných kvasníc
  • 2-3 lyžice extra panenského olivového oleja
  • 3 lyžice vody + viac, ak je to potrebné
  • 1 lyžička Organifi Green Juice Powder
  • 2 polievkové lyžičky citrónovej šťavy
  • ¼ lyžice morskej soli a viac podľa vkusu

Poznámka: Je to približne šálka.

Inštrukcie:

Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri alebo ich preveďte cez kuchynský robot. V chladničke môže zostať až týždeň. Môžete ju následne zmraziť v zásobníku na ľad a nechať ho stáť mesiac.

Táto dobrota by bola chutná na kuracie, lososové, toasty, pečené zeleniny, opekanú cuketu, tofu a tak ďalej.

zdroj:besthealthyguide.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>