Priložte si citrónovú kôru na boľavé kĺby a nechajte pár hodín pôsobiť. Potom, už kôru z citróna nikdy nevyhodíte

Nie je pochýb o tom, že citrón je jedným z najzdravších plodov na planéte. Toto citrusové plody je mimoriadne prospešné pri liečbe mnohých zdravotných problémov vrátane infekcií v krku, poruchy trávenia, zápchy, zubných problémov a horúčky, vnútorného krvácania, reumatizmu, popálenín, obezity, respiračných porúch a vysokého krvného tlaku. Môže byť tiež použitý zvonka na zlepšenie kvality pokožky a vlasov.

Najlepšie výhody citrónov poskytujú posilnenie imunitného systému a čistenie krvi.

Citróny sú skutočným skladom živín – vitamínov a minerálov vrátane vitamínu C, A, B1, B6, horčíka, bioflavonoidov, pektínu, kyseliny listovej, fosforu, vápnika a draslíka.

Hoci ľudia vo všeobecnosti si myslia, že prínosy citrónov na zdravie pochádzajú z ovocia, je to vlastne kôra, ktorá je výhodnejšia pre zdravie. Citrónová kôra je skvelý antiseptický a protizápalový prostriedok, ktorý účinne zmierňuje bolesť kĺbov. Ide o vonné sladké esenciálne oleje, ktoré sa nachádzajú v citrónovej kôre, ktoré uvoľňujú krvné cievy a poskytujú protizápalový účinok, čo z nich robí extrémne účinné pri zmierňovaní bolesti kĺbov a nervov.

Recepty, ktoré odporúčame tu, sú dve najefektívnejšie metódy na odstránenie bolesti kĺbov pomocou citrónovej kôry. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko kuchynských prísad, ktoré pravdepodobne už máte.

1 metóda

Zrežte žltú časť citrónovej kôry opatrne a nechajte bielu časť. Aplikujte kožu priamo na bolestivú časť jemne. Priložené kôry zaistite obväzom a nechajte pôsobiť dve hodiny.

 2 metóda

Po odlupovaní dvoch organických citrónov položte kôru do nádoby. Naplňte ju olivovým olejom. Zatvorte nádobu a nechajte zmes stáť dva týždne. Keď je zmes pripravená na použitie, masírujte bolestivý priestor. Omotajte gázou a nechajte pôsobiť cez noc.

zdroj:healthyfoodteam.com/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>