Pridajte 1 lyžicu tohto korenia na vaše rastliny a sledujte ten zázrak, toto sa s nimi začne diať

Toto starodávne korenie, ktoré sa používalo v elixíroch lásky a na parfumovanie bohatých Rimanov, prichádza v 2 známych odrodách – Cinnamomum zeylanicum (Ceylon cinnamon) a Cinnamomum cassia.

Toto korenie je chutné a výživné. Prináša nám množstvo zdravotných prínosov. Bohatí Rimania ho kedysi používali do svojich nápojov lásky a parfumov.

Získava sa z vnútornej kôry tropického ihličnatého stromu a pridáva sa do sladkých i slaných jedál.

 

Jeho kôra sa zbiera v období dažďov, kedy je ohybnejší. Pri sušení sa skrúti do dlhých tyčiniek, ktoré sa vyrežú do dĺžky a predávajú celé alebo vo forme prášku.

Druhy škorice

Cejlónska škorica má žltohnedú farbu a mierne sladkú chuť, zatiaľ čo Cassia škorica má tmavú červeno-hnedú farbu a je viac štipľavá, s mierne horko-sladkú príchuťou.

Cassia škorice sa predáva jednoducho pod názvom „škorica“ ​​v mnohých krajinách. Škorica sa používa najmä do sladkých jedál, ale predstavuje aj zaujímavú prísadu do pikantných jedál, ako je guláš a kari.

Škoricový olej pochádza z strukov škoricovníka a používa sa ako ochucovadlo, ako aj liečivý prostriedok.

Ale vedeli ste, že škorica je veľmi blahodarná aj pre rastliny?

V minulosti sme už veľakrát písali o početných zdravotných prínosoch škoricového korenia.

Tentoraz sme sa však rozhodli poukázať na blahodárne účinky tohto korenia aj pre rastliny. Záhradné aj izbové rastliny môžu mať zo škorice prospech, pretože ich udrží zdravé a pekné po celý rok!

Prinášame vám 6 využitie škoricového korenie pre vaše záhradné rastliny:

1. Sadenice

Asi všetci sme videli dokumenty o malých morských korytnačkách, ukrytých v malých piesočnatých liahňach, ktoré sa po vyliahnutí vyšplhajú na povrch a beží do oceánu, aby sa do neho ukryli.

Malé krotké korytnačky môžu bežať veľmi rýchlo, ale rýchlejší dravci je ľahko uloví a teší sa z úlovku. Dobre známe príslovie hovorí, že prežijú len najschopnejší, že?

A teraz si predstavte, že tento krutý čin sa môže stať aj vašim malým krásnym sadeniciam!

Aj keď vaše rastliny neohrozujú takí dravci ako vtáky či žraloky, existujú však rôzne ochorenia rastlín, ktorá napadajú malá semená a vedú k ich predčasnej smrti.

Udusenia semien môžu spôsobiť rôzne huby a zlé pôdne podmienky.

Škorica preukázateľne pôsobí ako ničiteľ týchto húb. Jednoduché poprašovanie pôdy sa škoricou dokáže zabrániť tomu, aby bola semená zadusenie.

Je to ako by ste pomáhali malým narodeným korytnačkám (v tomto prípade semenám), aby prekvitali v ich novom prostredí.

2. Divoké huby

Huby nemajú rady škoricové korenie.

Namiesto toho, aby ste celé jarné popoludnie trhali nepríjemné divoké huby a odstraňovali burinu z vášho záhradného záhona, poprášte ho trochu škoricou a uvidíte, ako rýchlo všetko zmizne.

3. Hormóny pre zakorenenie

Snažíte sa odstrániť chemikálie z domácnosti? Odstránite ich vďaka škorice.

Takže okamžite prestaňte kupovať rôzne chemické prípravky a aplikujte iba škoricový prášok ku koreňu, keď rastlinu zasadíte. Akýkoľvek hormón pre zakorenenie stimuluje rast koreňa, ale škorica to robí najlepšie.

4. Efektívne a odradzujúce

Ľudia milujú škoricu, že? Čo sa nás týka, máme ju najradšej na ryžu v mlieku alebo jablkovej koláči. Ale mravce ju radi nemajú.

Ak váš záhradný záhon posypete trochou škorice, zabijete mravce a istý čas je udržíte preč.

Máte tiež mravce v dome? Urobte to isté: Posypte trochu škorice pred vstup do domu a pozerajte sa, ako mravce utečú preč!

5. Lieči poranenia rastlín

Ak náhodou presekne alebo zraníte svoje rastliny, budete sa asi cítiť previnilo.

Namiesto toho, aby ste plakali nad rozliatym mliekom, okamžite potrite ranených miesto škoricou, čím podporíte hojenie a predídete infekciu.

Áno, aj rastliny môžu dostať infekciu, pretože majú prirodzenú živicu.

6. Izbové rastliny

Nezabudnite sa tiež postarať o svoje izbové rastliny, keď sa budete starať o tie na vašej záhrade.

Škorica pomáha vašim rastlinám zbaviť sa plesní. Pokiaľ pôdu pokropíte trochou škorice, zbavíte sa ich a rastliny budú opäť prekvitať!

7. Máte problémy s komármi

Nie je to veľký problém. Škorica odplašia komármi od sadeníc a izbových rastlín.

Aby sme to zhrnuli, škorice predstavuje jednoduchý a cenovo dostupný prostriedok, ako udržíte všetky vaše rastliny zdravé a krásne!

Takže povedzte zbohom škodlivým chemikáliám a uprednostnite dobrú škoricu!

 ZDROJ:dietoflife.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>