PRÍČINY RAKOVINY PRSNÍKA!

Každá žena by o tom mala vedieť!

Mnoho ľudí si myslí, že deodoranty a antiperspiranty sú to isté. Potom vás prekvapí, keď zistíte, že to tak vôbec nie je. Antiperspiranty obsahujú chemikálie,ktoré upchávajú póry, a preto zabraňujú poteniu.

Deodorant iba prehluší nepríjemný zápach potu.

Ale deodoranty aj antiperspiranty môžu mať vážne negatívne následky na naše zdravie.

Mnoho lekárskych odborníkov pripúšťa, že blokovanie pórov a predchádzanie poteniu nie sú prospešné.

Ďalej sa dokázalo, že niektoré prvkyobsiahnuté v antiperspirantoch (napríklad hliník) môžu viesť k ochoreniu a rôznym závažným ochoreniam.

Niekoľko štúdií preukázalo vzťah medzi užívaním antiperspirantov a rakovinou prsníka. Je oveľa nebezpečnejšie používať antiperspiranty ihneď po holení.

Rôzne štúdie preukázali, že hliník splýva cez pokožku s obehovým systémom a potom sa zhromažďuje v mysli. Vedcispájajú tento „zázrak“ s vývojom Alzheimerovej choroby.

Deodoranty sa predtým považovali za bezpečnejšie ako antiperspiranty.

Nech je to už akokoľvek, neskoršie výskumy potvrdili súvislosť medzi parabénmi, ktoré sa nachádzajú v mnohých dezodorantoch, a vznikom rakoviny prsníka. Po vyšetrení ženy, ktorá zomrela na rakovinu prsníka, sa v jej prsnom tkanive našli parabény.

To je dosť na naše znepokojenie!

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>