Príčiny nočných prebudení: tento zoznam nám dáva signály, že s naším telom nie je čosi v poriadku

Mnohí z nás sa často prebúdzajú v noci z neznámych a nepochopiteľných dôvodov. Môže to byť banálna nepríjemnosť, nesprávna poloha alebo prejedanie v noci. Príliš časté a pravidelné nočné prebúdzanie však môže byť dôkazom zdravotných problémov.

 Príčiny nočných prebudení

1. Cítite, že ste príliš studený alebo veľmi teplý

Už sme napísali, že pre úplný spánok musí byť telo ochladené. Nie samozrejme príliš veľa, ale spanie v pyžame na ohrievači nie je voľbou. Optimálna teplota v miestnosti na zdravý spánok je 18-22 stupňov Celzia.

2. Môže sa vyskytnúť noktúria

Noktúria je ochorenie, pri ktorom je veľmi ťažké kontrolovať močenie. V tomto prípade telo, ktoré prežíva potrebu vyprázdňovania močového mechúra, vás prebudí. U zdravých ľudí bez noktúrie spánok prechádza neprerušovane počas 7-9 hodín. Ak sa niekoľkokrát prebúdza v noci s veľkou túžbou pociťovať, poraďte sa s lekárom.

3. Vek a starnutie

Nie je žiadnym tajomstvom, že s vekom, každý človek trávi menej a menej času vo fáze hlbokého spánku. To znamená, že je ľahšie ho prebudiť a je pre neho ťažšie plne relaxovať. Spací tabletka prichádza na záchranu, ale môže byť prijatá iba na radu odborníka a prísne, ak je k dispozícii.

4. Alkohol ako príčina narušeného spánku a častých prebúdzaní

Pri konzumácii veľkých častí alkoholických nápojov v noci vyvolávate skorý vstup tela do fázy hlbokého spánku, ale jeho dĺžka trpí značne. Existuje riešenie – menej alkoholu v noci. Jeden pohárik vína na večer bude stačiť.

5. Apnea a nočné prebudenie

Obštrukčná forma ochorenia spôsobuje ťažkosti s dýchacími procesmi. Telo, aby sa ochránilo, úmyselne dáva impulz prebudenia. Ak počas prebudenia trpíte bolesťami hlavy, sucho v ústach a bolesť na hrudníku, okamžite vyhľadajte lekára.

6. Porucha alebo depresia

Dôvod nie je dôležitý, jediná dôležitá vec je, že ste niečím narušený a znepokojený, čo vám neumožňuje pokojne si vychutnať svoj oddych. Existuje riešenie – pracujte na vlastnej úzkosti a emóciách pred spaním alebo sa obráťte na špecialistu.

7. Syndróm nepokojných nôh

Ak sa počas noci „prebudíte“ cítite horlivosť túžiť pohybovať dolnými končatinami, je čas navštíviť lekára. Budete zachránení špeciálnymi cvičebnými komplexami, masážami a lekárskou prípravou.

8. Gastroezofageálny reflux

Gastroezofageálny reflux (GERD) môže byť ďalšou príčinou nepokojného a nedostatočného spánku. Pri tomto trávení sa procesy vylučovania kyseliny vykonávajú nesprávne, čo vedie k nočnému prebudeniu z bolesti v pažeráku a nevoľnosti. Aby ste sa vyhli problémom, poraďte sa so svojím lekárom a pokúste sa nejesť pred spaním, vzdať sa alkoholu a nikotínu. Okamžite si všimneme, že ak je takýto fenomén ako nočné prebudenie pre vás zriedkavý, potom nie je dôvod na obavy. Ak sa prebudenie objavuje v noci neustále, potom stojí za to upozorniť na to lekára!

Dlhý a úplný spánok je dôležitou súčasťou celkového zdravia tela. Ak z nejakého dôvodu nemôžete dobre spať a prebúdzať sa často, počúvajte signály tela. Ak spozorujete nežiaduce príznaky alebo príznaky, poraďte sa s lekárom. A prajeme vám dobrý spánok a zdravie!

ZDROJ:/headinsider.net/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>