Prezradíme vám, ako pestovať zeleninu na balkóne v plastových fľašiach. Ak nemáte záhradu, je to skvelé riešenie

Ľudia radi pestujú zeleninu vo svojej záhrade, pretože má omnoho lepšiu chuť. Ale čo keď nemáte záhradu?

Existuje riešenie, a dnes by sme vám chceli predstaviť, ako pestovať zeleninu v plastovej fľaši.

Čo budete potrebovať:

  • plastové fľaše
  • klinec
  • pravítko
  • drôt
  • rezné nástroje
  • pôdu
  • štrk
  • kvety alebo cibuľky

Priebeh práce

Fľaše umyte a z nich odstráňte štítok.


Nalepte si tužkou alebo páskou, kde budeme rezať lôžko.


Odstráňte obdĺžnik na boku fľaše. Môžete si vytvoriť odnímateľné držiaky, ak chcete, potom umiestnite 1 cm otvor od okraja rezu na fľaši, aby sme mohli upevniť drôt, na ktorom bude visieť. Môžete kúsky plastu vložiť zvnútra na boky, ak nechcete, aby zemina bola rozložená po celej fľašy, vyzerá to esteticky dobre.


Na spodnej časti fľaše vytvorte 8 otvorov a potom položte štrk. Tak zbytočná voda sa nezastaví na dne. Niekto nerobí diery, ale spraví dvojité dno a na prvom dne spraví dierky a nepoužíva štrk.


Položme zem na štrk.


Aké druhy rastlín možno pestovať v týchto držiakoch

Zvyčajne sa rastliny s krátkym koreňom, môžete pestovať cibuľu.

Šalát je tiež vynikajúci, keď je pravidelne polievaný. Semená sa umiestnia do hĺbky 1 cm a potom sa pokryjú fóliou, až kým rastú prvé výhonky.

Väčšina záhradníkov odporúča toto riešenie pre sadenie jahôd. Táto metóda má veľa výhod, v okolí rastlín sa nebude nachádzať plyn a sadenice sú menej náchylné na choroby, takže nie je potrebné žiadne postrekovanie. Ak v týchto fľašiach položíme naše obľúbené rastliny alebo zeleninu a uschoveme ich na balkóne, môžeme mať bohaté plodiny.

Na pestovanie lesných plodov použite špeciálnu pôdu a do každej fľaše položte iba jednu sadenicu. Pestovanie jahôd si nevyžaduje špeciálnu úpravu, iba pravidelné zavlažovanie a aplikáciu hnojív.

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>