PRETO BY STE MALI SPAŤ NA ĽAVEJ STRANE.

Zvyk zaspávať na ľavej strane vám môže zachrániť život!

Všetci vieme, že spánok je veľmi dôležitý pre udržanie dobrého fyzického a duševného zdravia. Dĺžka spánku je však rovnako dôležitá ako poloha, v ktorej spíte. To, ako spíte, ovplyvňuje nielen vaše celkové zdravie, ale môže tiež pomôcť udržať pokožku mladú a zlepšiť tráviaci systém.  

Zvyk zaspávať na ľavej strane vám môže dokonca zachrániť život. Takže ak stále spíte v iných polohách, odporúčam vám prečítať si tento článok a sami zistiť, prečo je spánok na ľavej strane taký prospešný.

NA ČOM STRANE SPÍTE, JE OBROVSKÉ

Existuje niekoľko póz, ktoré zaujmeme počas spánku – na chrbte, na bruchu, na ľavej strane alebo na pravej strane. A všetky bez preháňania ovplyvňujú vaše zdravie. Spánok na chrbte môže byť nebezpečný, najmä pre ľudí, ktorí trpia spánkovým apnoe alebo astmou, pretože táto poloha môže spôsobovať problémy s dýchaním.

Spánok na pravej strane pravdepodobne negatívne ovplyvní tráviaci systém, zatiaľ čo spánok na ľavej strane naopak pomôže tráviacemu systému správne fungovať.

VÝHODY ĽAVÉHO STRANY SPÁNKU

Existuje názor, že spánok na ľavej strane môže výrazne zlepšiť vaše zdravie a ako už bolo spomenuté, v niektorých prípadoch vám môže dokonca zachrániť život. V celostnej medicíne sa verí, že viac lymfatických uzlín je sústredených na ľavej strane. To naznačuje, že keď spíte na ľavej strane, vaše telo bude mať viac času na filtrovanie toxínov, lymfy a odpadu cez hrudný kanál a lymfatické uzliny.

Na druhej strane, ak spíte na pravej strane, váš lymfatický systém sa spomalí. A lymfatický systém, ktorý nefunguje efektívne, znemožňuje filtráciu toxínov a pohyb lymfatickej tekutiny po tele. To zase zvyšuje riziko vzniku smrteľných chorôb v dôsledku nadmerného hromadenia toxínov v tele.

Keď začnete spať na ľavej strane, budete mať pocit, že váš tráviaci systém pracuje oveľa efektívnejšie.

AKO SA SEBE NAUČIŤ SPÁNOK V TEJTO POZÍCII?

Ak zvyčajne spíte na chrbte, na bruchu alebo na pravej strane, pravdepodobne si urobíte hádanku s otázkou, ako sa tohto zvyku môžete zbaviť a zvyknúť si spať na ľavej strane. Samozrejme to bude vyžadovať trochu času a úsilia. Tu je niekoľko rád:

Skúste zaspať na ľavej strane, zatiaľ čo si za chrbát dáte ďalší vankúš, jeho úlohou je zabrániť vám v noci hádzať a otáčať sa.

Skúste ležať na druhej strane postele. Takto si psychologicky ľahšie zvyknete.

Existuje iný spôsob: nechajte tlmené svetlo na pravej strane postele zostať zapnuté. Vaše telo sa bude prirodzene chcieť odvrátiť od svetla, a tak si ľahšie zvyknete spať na ľavej strane.

Pokiaľ je to možné, pokúste sa trénovať spánok na ľavej strane a okamžite pocítite pozitívne zmeny v celkovom zdraví.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>