Prekvapujúce výhody vody, v ktorej plávajú zavárané uhorky. Tu je hneď niekoľko a mali by ste o nich vedieť

Kto nemá rád jesť uhorky? Táto chrumkavá dobrota, ktorá prichádza do pohárov, sa môže jesť tak, ako je alebo sa pridáva do šalátov, ak chcete dať jedlu ďalšie sústo. Ale mnohí z nás zabúdajú na šťavu, v ktorej uhorky plávajú, pretože ich potom často vylievame. Ak ste jedným z tých, ktorí nevenujú pozornosť nakladanej šťave, možno budete chcieť zastaviť hneď, pretože samotná šťava má množstvo zdravotných výhod, ktoré vám chýbajú.

Aké výhody pýtaš? Tu je niekoľko, o ktorých by ste mali vedieť:

Dobrý zdroj hydratácie

Kto by si myslel, že nakladaná šťava môže byť pre hydratáciu dobrá? Zistilo sa, že uhorková šťava obsahuje draslík, vodu a sodík, ktoré sú všetky potrebné na hydratáciu. To môže byť dobrá voľba pre rýchle vyzdvihnutie po intenzívnom tréningu. Piť jeden a pol až tri unce šťavy z nálevu.

Zmierňuje svalové kŕče

Ak trpíte svalovými kŕčmi, môže vám pomôcť nakladacia šťava. Podľa štúdie, ktorú uskutočnila Štátna univerzita v Severnej Dakote v roku 2010, sa ukázalo, že pitie 1,5 dcl šťavy z nálevu na každých sto libier vašej telesnej hmotnosti vám môže pomôcť poskytnúť úľavu od svalových kŕčov do 2 minút.

Balené s probiotikami

Ďalšou výhodou spojenou s nakladanou šťavou je to, že obsahuje veľa probiotík, ktoré sú skutočne dobré pre vaše črevo. Je to kvôli fermentácii uhoriek.

Liečba žalúdka

Možno si to neuvedomujete, ale nálevová šťava je v skutočnosti dobrým liekom na liečbu bolesti žalúdka. Dôvodom je ocot, ktorý sa vyskytuje v náleve, ktorý pomáha odstraňovať nadúvanie a zvyšuje tiež počet dobrých baktérií v čreve. Problém so žalúdočnou bolesťou je ten, že je vyvolaný nízkou kyslosťou, ktorú je možné ľahko obnoviť z nálevu.

Naložené vitamínmi a antioxidantmi

Pitá šťava z nálevu vám pomôže získať veľa vitamínov a antioxidantov, ktoré vás môžu ochrániť pred voľnými radikálmi.

Regulujte hladinu cukru v krvi

Ďalším dôvodom, prečo je pre vás nakladacia šťava dobrá, je to, že vám môže pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi. Existujú štúdie, ktoré ukazujú, že konzumácia morskej šťavy pred jedlom môže pomôcť regulovať zvýšenie hladiny cukru v krvi, najmä u pacientov s cukrovkou 2. typu.

Ideálne pre regeneráciu cvičenia

Po tréningu sa často rozhodneme piť vodu, ale pitie uhorkovej šťavy vám môže pomôcť, najmä po náročnom cvičení. Pretože zásoba draslíka v tele klesla, pomohlo by to rýchlo ho doplniť pomocou nakladacej šťavy. Ďalším plusom pitia šťavy z nakladaného nálevu je to, že môže zmierniť aj svalové kŕče, s ktorými sa stretávate. Teraz je to silný úder!

Nakladacia šťava môže byť tou poslednou vecou, ​​ktorú máte na mysli, keď jete uhorky, ale s vyššie uvedenými výhodami je najvyšší čas, aby ste ju vyskúšali.

ZDROJ:wellnessbin.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>