Predĺžte životnosť vašej práčky týmto jednoduchým a rýchlym trikom

Je pre nás ťažké predstaviť si život bez práčky. Je to veľmi dôležitá vec v dome, čo je pre mnohé rodiny pomerne drahé potešenie, preto je veľmi dôležité, aby toto zariadenie slúžilo čo najdlhšie. Nie vždy to však závisí od nás, pretože voda, ktorá prúdi cez našu vodovodnú rúruu, je veľmi tvrdá a presýtená rôznymi nečistotami, ktoré sú v hrdzavej rúre.

Samozrejme, môžete použiť inzerované prostriedky, ktoré sľubujú zmäkčiť vodu, ale ukázalo sa, že je to dosť drahé. Môžete tiež použiť špeciálne anti-scale produkty, ale nedajú sa úplne opláchnuť z bielizne a oblečenia, čo znamená, že nie je pre nich bezpečné prať oblečenie pre alergikov a malé deti.

V tomto ohľade sme pripravili radu, ktorá pomôže predĺžiť životnosť vašej práčky. Tento postup stačí vykonať raz za 3-4 mesiace ako profylaxiu. Ak je voda vo vašej dedine príliš tvrdá, vykonajte postup častejšie.

 

Ako ušetriť práčku

Jediné, čo musíte urobiť, je pridanie kyseliny citrónovej počas prania do práčky. Štandardný stroj so záťažou 3,5 kg postačuje na to, aby mali štyri vrecúška s kyselinou citrónovou s hmotnosťou 15 g, ktoré sa nalejú do stroja a zapnú sa na plný umývací cyklus pri maximálnej teplote.

Kyselina citrónová vyčistí stroj a odstráni vodný kameň. Účinok takéhoto postupu bude zrejmý pre oko, ak nasypeme 1 polievkovú lyžicu. Kyselina citrónová a voda sa varí v kanvici s ňou a potom sa ochladí.

Využite túto jednoduchú radu. Určite sa vám páči táto metóda, pretože nemusíte používať žiadne chémie a kyselina citrónová nepoškodí vaše zdravie!

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>