Predáva vo vašom okolí niekdo medvedí cesnak? Toto sú 4 dôvody, prečo by ste ho nemali obísť

Hneď keď začne jar zvyšujeme podiel vitamínov a najlepšie je vždy začať zvyšovať dávku práve čerstvých plodín. Ak niekedy idete po ulici a vidíte babičku, ktorá predáva okrem hyacintov aj medvedí cesnak, určite ju neobchádzajte. Momentálne je to to najlepšie, čo môžete svojmu telu dopriať.

 

Medvedí cesnak je trochu pikantný a samozrejme chutí podobne ako klasický cesnak, ktorý poznáme a dennodenne používame. Môžete ho pridávať do rôznych jedál, prípadne si môžete doma pripraviť pesto. Okrem chute má táto rastlinka veľký význam aj pre naše telo.

Medvedí cesnak je ideálny pre tých, ktorým záleží na postave. V 100 gramov sa nachádza iba 35 kalórií. Zlepšuje trávenie, rozhýbe metabolizmus a zbavuje telo toxínov.

Medvedí cesnak taktiež dokáže prečistiť lymfy a pomáha riešiť niektoré kožné problémy. Zatočí s vyrážkami, s lišajom a aj s papilómami.

Medvedí cesnak zvyšuje imunitu a používa sa aj pri nachladnutí, chrípke a zápaloch.

Medvedí cesnak sa je vynikajúci aj na prevenciu aterosklerózy a srdcových ochorení, taktiež posilňuje srdcový sval a činnosť, čo je obzvlášť výhodné pre ľudí, ktorí sa aktívne venujú športu. Ak máte ale nejaké zdravotné problémy, ktoré sa týkajú práve tejto oblasti, určite sa poraďte so svojím lekárom.

MAJTE NA PAMÄTI

Zdravá osoba by nemala zjesť viac ako 20 listov medvedieho cesnaku denne. Hoci obsahuje kopu vitamínov a telu prospešných látok, všetkého veľa škodí.

Ak trpíte problémami s trávením alebo váš často bolieva žalúdok, páli záha, potom by ste mali byť opatrní.

Medvedí cesnak taktiež nie je vhodný pre ľudí, ktorí majú vážne problémy so srdcom. Vo vysokej dávke totiž môže spôsobovať bolesti hlavy, nespavosť, výkyvy tlaku a u pacientov trpiacich epilepsiou aj záchvaty.

Obmedziť by ho mali taktiež tehotné ženy. Odporúčaná minimálna dávka je asi 10 listov, a to maximálne dvakrát do týždňa. Ak už bábätko máte, taktiež si na medvedí cesnak dajte pozor. Môže zmeniť chuť materského mlieka.

ZDROJ.sovkusom.ru

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>