Prečo si nohy vystrkujeme z pod paplóna? Dôvod vás prekvapí, ale je to tak

Keď dnes večer pôjdete spať, dávajte pozor na to, čo vaše nohy robia. Pokúšate sa nohy vystrčiť z deky? Nebojte sa, tento reflex je volanie prírody.

Dôvod: Vedci už dlho zistili, že teplota spánku a tela sú úzko navzájom prepojené. Keď sa cítime unavení, teplota nášho tela výrazne klesá – mozog naznačuje telu, že je na čase ísť spať a získať silu. 

Opýtajte sa a čo nohy? Tajomstvom sú podrážky a podložky našich nôh. Táto oblasť je obzvlášť citlivá z dvoch dôvodov. Po prvé, na nich nie sú žiadne chlpy. Po druhé, naše chodidlá je veľmi zložitý systém arteriovenóznou anastomóz, regulácii toku krvi v hrdle, prostredníctvom ktorého sa cítime teplejšie, potom chladnejšie. To je dôvod, prečo sa mozog reflexívne pokúša nútiť nás, aby sme vytiahli nohy z deky, čím ochladíme krvný obeh a telesnú teplotu. Takže naše telo dostane jasnú náladu na spánok.

Normálna telesná teplota nám umožňuje neustále sledovať, stimuluje pamäť. Takáto telesná teplota, aj keď podnecuje k aktivite, zaspať s ňou, budete súhlasiť, je nepravdepodobné, že usnete. 

To je dôvod, prečo sa naše telo vždy snaží vytiahnuť nohy von. Ak vaša telesná teplota zabraňuje poklesu, jednoducho sa ju pokúšame znížiť. V prírode je všetko vynikajúco usporiadané!

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>